Başkan mengi: “Türkiye, Büyük Kongre ile yeniden şahlanacak”

 Bugün parti binasında hafta sonundaki büyük kongreleri hakkında açıklamalar yapmak için bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “AK Parti, Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, beraberinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık ve İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ile AK Parti il binasında önümüzdeki Cumartesi günü yapılacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi 6’ncı Olağan Büyük Kongresiyle ilgili basın toplantısı düzenledi.

ABD’nin, Türkiye’nin üzerine sürdüğü bölücü terör örgütü PKK/YPG’ye 5 bin 200 TIR silah verdiği, devletin içinde örgütlediği FETÖ’yü kullanarak seçilmiş meşru hükümetine karşı kanlı darbeler tezgâhladığı, 15-16 Temmuz gecesi Ankara ve İstanbul’da Türkiye-ABD savaşının yaşandığı, ABD’nin, Doğu Akdeniz’de İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ı da kullanarak Türkiye’ye karşı askerî tatbikatlar yaptığı ve namluları Türkiye’ye çevirdiği uluslararası kredi kuruluşlarına “Türkiye’ye kredi vermeyin” diye talimatlar yayınladığı, Türkiye’ye ambargo koyduğu, bir ABD-Türkiye savaşının bütün haşmetiyle sürdüğü şartlarda iktidar partisi AK Parti kongreye gidiyor. Bu konuda bir basın açıklaması yapan İl Başkanı Volkan Mengi, “Türkiye, Büyük Kongre ile yeniden şahlanacak” dedi.

AK Parti Burdur İl teşkilatı olarak, Adalet ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresine büyük bir kalabalıkla katılacaklarını ifade eden Başkan Mengi, büyük kongreye katılmak isteyen partililer için il binasından otobüsler kaldırılacağını belirtti.

Adalet ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresinin gerçekleşmesi ile Türkiye’nin yeniden şahlanacağını vurgulayan Başkan Mengi, “Adalet ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresi’ni, 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştireceğiz.  16 Nisan 2017 Halk Oylaması sonrası milletimizin onayını, 24 Haziran seçimleri ile teyidini alan ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, “yuvam, sevdam, aşkım’ dediği partisine geri dönmüştür” dedi.

Başkan Mengi şöyle konuştu

“6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. 16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bizler siyaseti bir makam ve statü değil, bir görev ve sorumluluk addediyoruz. Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir.”

Başkan Mengi sözlerine, “büyük ve güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur. Kongremizin tüm AK Parti ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” sözleriyle sonlandırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir