Başkan Ercengiz: “Esnafın mağduriyetleri giderilecek!”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İstanbul’da bir toplantıdayken, Gazi Caddesi’nde Cuma günü meydana gelen ana su borusunun patlaması sonucu işyerlerini su basan ve mağdur olan esnafları ziyaret etti.

İstanbul’dan döner dönmez ayağının tozuyla Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gazi Caddesi’nde Cuma günü meydana gelen ana su borusunun patlaması sonucu işyerlerini su basan ve mağdur olan esnafları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti ve mağduriyetlerin giderileceğini söyledi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e Göksavaş ve Gazi Caddesi esnaflarını ziyarette, Başkan Yardımcısı Ali Say, Serdar Başgül ve birim müdürleri eşlik etti.

Esnaf ziyareti esnasında basına açıklama yapan Başkan Ercengiz “bir ana boru patlağı nedeniyle, PTT’nin ve Türk Telekom’un menholünden yol bularak özellikle zemin altındaki bodrum katlara su basması neticesinde buradaki esnaflarımızın dükkânlarında maddi hasarla sonuçlanan talihsiz bir olay yaşadık. İstemediğimiz bir olay yaşandı ama bugün itibariyle Burdur Belediyesi olarak biz üzerimize düşen görev neyse ilk gün söylediğimiz gibi bugün de arkasında olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

TEK TESELLİMİZ CAN KAYBININ OLMAMASI

Hafta sonu il dışında olduğu için bugün mağdur esnafı tek tek ziyaret ettiğini belirten Başkan Ercengiz açıklamasının devamında, “bizim için teselli can kaybının olmamasıdır. Çok beklenen bir durum değil, öngörülen bir durum değil. Kurum olarak üzerimize düşen, bundan sonrası bir süreçte olası böyle bir durum için yapılması gereken neyse bunla ilgili çalışmalarımızı gözden geçirmektir. Buradan çıkarmamız gereken dersler var. Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Amacımız buradaki esnaf arkadaşlarımızın hiçbir şekilde mağdur olmadan ticari faaliyetlerini sürdürülebilmesi ve zararlarının en kısa sürede karşılanarak ticaretlerinde bir zorluk yaşamaması; bununla ilgilide esnaf arkadaşlarımıza en kısa süre içerisinde Burdur Belediyesi’nde toplantıya davet edip süreci birlikte ilerleteceğiz. Amacımız hiçbir esnaf arkadaşımızın mağdur edilmemesidir” dedi.

BAŞKAN ERCENGİZ, TEKEDEN SÜT ÇIKARTMAYA

VE SİYASİ RANT SAĞLAMAYA YÖNELİK ÇABALARA DA CEVAP VERDİ

Tekeden süt çıkartmaya çalışan ve mağduriyetler üzerinden Burdur Belediyesi’ne saldırıya geçenlere karşı da eleştirilerini ortaya koyan Başkan Ercengiz, “şehir dışında olmamız, Burdur Belediyesi’nin sahipsiz olduğu anlamına gelmez. Burada başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizle vatandaşımızın her zaman yanındayız. Olay olmuş bitmiş zaten, bundan sonraki süreç en hızlı şekilde nasıl yapılabilir; bugün ilgili müdürlerimizi buraya getirdim. Herkes buradan üzerine düşen sorumlulukları ve görevleri yapacaktır. Burdur halkı sahipsiz değildir. Bu siyasi istismara açık bir konuda değildir. Böyle bir şey başımıza geldi Allah beterinden saklasın” diye konuştu.​

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Başkan Ercengiz: “Esnafın mağduriyetleri giderilecek!””

 1. 19.01.2018 Günü su baskınına uğrayan işyerini 22.01.2018 günü Burdur Belediye Başkanı ve ekibi ziyaretimize gelmiş ve geçmiş olsun dileklerinde bulunmuştur. Şehremini olarak, kendisine teşekkürlerimizi iletip, böylesi büyük bir su baskınını 5 itfaiye elemanı ve 4-5 tane dalgıç pompa ile ile tahliye etmenin mümkün olmadığını, Belediyenin yeterli organizasyonu yapamadığını söylemekle yetindik. Zira, misafirliğe gelenlere eleştiride bulunmak toplumsal geleneğimizde yoktur. Ancak Sayın Başkan, biz eksikliklerimizi değerlendirip gerekli önlemleri alacağız. dedi. Başkan bu kadar söyleyip ayrılsaydı, diyecek bir sözümüz olmazdı. Ama Başkan 20 yıldır alt yapıya yapılmayan hizmetin karşılığı bu yaşananlar, dedi. Dediğimi gibi misafirimiz olmasaydı anında cevap verirdim. Bu nedenle Başkanın bu iddialarına cevap vermek zorunlu olmuştur.
  Sayın Başkanım, işyerimde söylediklerime ilave olarak şunları da ifade etmek isterim.
  Devlet hizmetinde süreklilik esastır.4 yıldır görev yapan bir seçilmişin selefini-seleflerini bu biçimde suçlamasını doğru bulmuyorum. Gördüğüm kadarıyla sayın Başkanya sayı saymasını bilmiyor ya da kasıtlı olarak suçladıkları var. Zira 4 yılı kendisine ait. 10 yılı Sebahattin AKKAYA’ya ait.. Geriye kalan 6 yılın hesabını Necdet İLGÜN’e yüklemek istiyorsa, bilemeyiz. Çıkıp açıkça ifade etmesi lazım.
  4 Yıldır Burdur halkını canından bezdiren su patlaklarına çözüm üretmek yerine tercihini park bahçeler ve beton saksılarda çiçekçilikle uğraşmasını Burdur halkının bilgisi ve taktirine bırakıyorum.
  Değerli Burdur Halkı, belediyelerin altyapı hizmetlerinin yenilenmesinin belediyelerin yetersiz bütçeleriyle karşılanmasının mümkün olmadığının bilincinde bir STÖ önderi olarak isteğimiz, bari arızalarını kısa zamanda giderin. Olayın Beelediye 153 nolu telefonuna bildirildikten 10 saat sonra Başkan Vekili ve başkan yardımcısı “usulen” uğrayıp geçtiklerini değerlendiririsek, 11 tane işerinin suyunu 14 saatte boşaltamayan Belediyenin olası bir sel afetinde ortaya çıkacak mağduriyeti önleyemeyeceği açıktır. Yaşadığımız bu vahim olayın bir uyarı olarak değerlendirilmesi dileğiyle, mağdurlara geçmiş olsun derken, Ali Orkun ERCENGİZ’e ziyaretinden dolayı teşekkür ederim.
  Pisidia Balloons ve Politida Tours Turizm Acentası sahibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir