Mehmetçiğimize güveniyoruz

Vatan Partisi Burdur İl Başkanı İbrahim Kılınç yazılı bir açıklama yaparak, Türk ordusunun Afrin’e Zeytin Dalı Harekâtına destek verdi. Kılınç, Mehmetçiğin Afrin Harekâtının haklılığına, doğruluğuna ve zamanlamasına vurgu yaptı.

Mehmetçiğin Afrin Harekâtının haklılığına, doğruluğuna ve zamanlamasına vurgu yaparak Türk Ordusunun Zeytin Dalı Harekâtına destek veren Vatan Partisi Burdur İl Başkanı İbrahim Kılınç’ın açıklaması şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyindeki harekâtı haklıdır, yerindedir ve zamanındadır. Türkiye meşru savunma hakkını kullanmaktadır. Harekât, Türkiye’ nin ve Suriye’ nin toprak bütünlüğü içindir. ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde, terör örgütlerini kullanarak kurduğu “Terör Ordusu” Fırat’ın batısından ve doğusundan temizlenecektir. Harekât bu açıdan dünya barışı içindir ve insanlık içindir.

“ABD ve piyonları zor durumdadır. ABD, PKK/PYD’ye 5 bin tır silah vererek kurmaya kalktığı sözde Sınır Ordusunu 48 saat içinde savunamaz duruma düşmüştür. Askeri harekât için koşullar uygundur, başarı ve zafer bizim ellerimizdedir. İç cepheyi sağlam tutmalıyız. Çünkü iç cephe belirleyicidir. Vatan Savaşı’na Saray Savaşı çamuru atan bozguncu faaliyetlere izin vermemeliyiz. Bu saatten sonra düşmanın kara propagandasına kapılmak, gaflet ve dalalet olmaz, ihanet olur. Türk Ordusunun başarısı için birlik halinde, bütün imkân ve gücümüzü fedakârca ortaya koymalıyız. İktidara düşen görev de, iç cepheyi daha da pekiştirmek için, kutuplaştırıcı değil, milletin güçlerini birleştiren siyasetler izlemesidir.

“Yüreklerimiz kahraman Mehmetçikle birlikte çarpıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerine olan güvenimiz her zamankinden daha da güçlüdür. Ordumuzdan zaferler bekliyoruz. Vatan Partisi olarak vatan savaşının merkezindeyiz ve ön cephesindeyiz. Devletçe ve milletçe bütün vatan güçlerini, bütün siyasal partileri, sendikaları ve demokratik kitle örgütlerini vatan savaşında birliğe davet ediyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir