Başkan Ercengiz, gazetecilerle kahvaltıda biraraya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Burdur’da faaliyet gösteren basın mensupları, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle İstasyon Park’ta kahvaltıda biraraya geldi. Kahvaltıda yaptığı konuşmada Başkan Ercengiz, geçtiğimiz günlerde Burdur’u ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Tunç Soyer’le vardığı bazı yardım mutabakatları hakkında müjde verdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl Kurban Bayramı tatili içinde eriyen ve Kovid19 salgınının gölgesinde kalan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle Burdur’da faaliyet gösteren gazetecilerle İstasyon Park’ta kahvaltıda buluştu.

Kahvaltıda konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geçtiğimiz günlerde ilimizi ziyaret eden ve çeşitli temaslarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Tunç Soyer’le Burdur’a yatırım ve hizmet kapsamında yapmış olduğu bazı mutabakatlar hakkında müjdeler verdi. Başkan Ercengiz, “Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burdur’u ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile tam 1 gün boyunca 1 dakikası boş geçmemek üzere Burdur ile İzmir Büyükşehir Belediyeleri ne yapabilir, Yerel Yönetim dayanışması ile topluma nasıl bir katkı sağlanabilir ve bu yerel yönetim farkındalığında toplum nasıl bir farklı noktaya getirilebilir, bunları konuştuk ve değerlendirdik” dedi.

İBB’DEN BURDUR BELEDİYESİ’NE 5 ADET KÖRÜKLÜ OTOBÜS HİBESİ

İBB ile Burdur Belediyesi arasında, İBB garantörlüğünde Burdur’un tarım ve hayvancılığına katkı sağlayacak, üretime destek olacak bir model üzerinde görüş alışverişinde bulunduklarını vurgulayan Başkan Ercengiz, Başkan Soyer’le İnsuyu Mağarası ziyaretine giderken MAKÜ yerleşkesini gördüğünü, öğrencilerin üniversiteye toplu taşımayla gidip geldiğini öğrendiğini belirterek, bunun üzerine Burdur Belediyesi’ne İBB tarafından 5 adet körüklü otobüs hibe edildiği müjdesini verdi. Hibenin yazısının da Belediye’ye ulaştığını belirterek “Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.