Başkan Ercengiz, ilk Meclis toplantısında Burdur için birlik çağrısı yaptı

Burdur Belediye Meclisi, 31 Mart Mahalle Yerel Genel Seçimin ardından ikinci defa seçilen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda toplandı. Başkan Ercengiz, açış konuşmasında “Burdur için birlik çağrısı” yaptı; 24 Nisan’ı sözde Ermeni Soykırımı Günü ilan eden Fransa Hükümeti’ni kınadı.

Burdur Belediye Meclisi, 31 Mart Mahalle Yerel Genel Seçimlerinin ardından ikinci defa seçilen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda toplandı.

Saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşı okundu.

Ardından Başkan Ercengiz, Meclis toplantısına damga vuran Burdur’a hizmette birlik çağrısı ve sözde Ermeni Soykırımı ilan eden Fransa’yı kınamasıyla başladığı açış konuşmasında şunları söyledi:

“2019 yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantımızda 60 ay görev yapacağımız Burdur Belediyesi’nde Burdur’umuzun geleceğini ilgilendiren tüm güzel kararlara hep birlikte imza atmayı temenni ediyorum. Burdur’umuzun gelişmesinde, Burdur’umuzun geleceğine yönelik yapılacak yatırımlarda, siyasi fikir ayrılıkları gözetmeksizin, taş üstüne taş koyacak kim varsa, hep birlikte kol kola girerek Burdur’umuzun iyiliklerine, güzelliklerine hep birlikte imza atıp ve adımızın Burdur tarihinde iyi şeyler yapmış bir meclis üyeleri ve başkanı olarak anılmasını yürekten temenni ediyorum.

İnşallah uyum içerisinde çalışıp, bize vatandaş tarafından verilen bu görevi layığıyla yapıp bitirebilmeyi de temenni ediyorum. Hepinize tekrar hayırlı olmasını diliyorum. En başta şehrimiz olmak üzere ülke genelinde yapılan yerel seçimlerin bundan sonraki süreçte ülkemizin geleceğine olumlu katkılar vererek, ülkemizin gelişiminde daha fazla yol katedilmesine inşallah yol açar diye düşünüyorum. Hepimize bu görevin hayırlı olmasını ve başarılar diliyorum.

Fransa, 24 Nisan’ı sözde Ermeni soykırımı günü ilan etti. Biz bunu kabul etmiyor ve kınıyoruz. Esas olarak Türk milleti kırıma uğramıştır.”

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçti.

18 gündem maddesi çerçevesinde ikinci defa seçilen Başkan Ercengiz’in başkanlığında ilk toplantısını yapan yeni Meclis, zorunlu kurullara seçimleri yaptı. Buna göre, Meclis 1’nci ve 2’nci başkan vekilliklerine sırasıyla Atam Gülcü ve Mesut Çelebi; Meclis Kâtip üyeliklerine Namık Kemal Özkan ve Arif Pak; Belediye Encümen üyeliklerine Haydar Düdük, Arif Pak ve Kamil Canıgür ve İmar Komisyonu’na Fatma Küçükkaplan, Salih Selim ve Mehmet Bülbül seçildi.

Ardından diğer gündem maddeleri sırasıyla görüşüldü.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir