Başkan Ercengiz, İş’e jet cevabı yapıştırdı

Yerel seçimlerin birinci yıldönümünde Burdur Belediyesinde iktidarda olanlarla anamuhalefette olanlar birbirine girdi. AKP Merkez İlçe Başkanı ve AKP Meclis üyesi Birkan İş’in kendi dönemlerindeki yatırımları makyajlayarak kendilerine mal ettikleri ve Genel Başkanlarına öyle sunduklarını ileri süren değerlendirmesine karşılık Başkan Ercengiz hasta yatağından attığı Twitterlerle jet cevap yapıştırdı: “Bekleyin, tek tek yanıt vereceğim.”

İşte Başkan Ercengiz’in twitterleri!   

“AKP il ve ilçe yöneticileri beni sözde ağır eleştirmişler. Göz boyuyormuşum güya, neyse biraz rahatsızım pazartesi gereken yanıt verilecektir. Seçime giderken herhalde “abileri” rica etti o nedenle böyle bir “sert” çıkış yaptılar. Belki siz de dâhil samimiyetimizden kimsenin şüphesi yok. Sözde yaptığınız büyük projeleri gördük. Bu borcun asıl nedeni de o! TOKİ AKP’nin değil devletin kurumu. Amacınız garibanın evinin yapımını engellemek içinse bunu başaramayacaksınız. TOKİ olmazsa bu memlekette bu işi yapacak bir Aslan da bulunur. Yeni dönemde yeni milletvekili ile bu şehir bu il için kol kola gideceğiz. Benim başarısızlığımı isteyen bir zihniyet anca bu şehri cezalandırır. Üzerimizdeki vebal ağır. Bekleyin tek tek Yanıt vereceğim. Halk ekmekten özel okula kredilerden borçlara. Sizin iş başka bahara. Burdur’a katkıyı Büğdüz yoluna alışveriş merkezi yaparak mı sağlayacaksın? Büyük projem bu mu? Çevre ve şehircilik bakanlığının yolunu bu yüzden mi aşındırdın? Acaba oradaki emsal artışı talebini kim ya da kimler için talep edeceksin? Bekle hepsine yanıt vereceğim. Sizin ne dediğiniz belli değil!!

“Fırıncıları batıracak diye bağırıyordu, şimdi halk ekmek hesabı soruyor. Ekmek 65 Kuruş afiyetle yesin. Utanmadan 34 milyon borcu önceki döneme yuvarlamışlar. 2 milyon bile olmayan bir borç ve Toki konut satış gelirleri olan bir belediye devir almıştınız. Belki yönetimdeki arkadaşlar o zaman AKP’li bile olmadığından bilemeyebilirler. Neyse hepsini söyleyip hafta sonunu zehir etmeyeyim arkadaşlara. “Abinize” de selam söyleyin kültür merkezini hakedecektik ne istediyse yaptım cevap gelmedi hala. İyi tatiller.

“Bak duramadım yine; özel okul parası bankada dokunmadık. Bu arada bize süreyi siz değil yüce Burdur halkı verdi…

“Hesabımızı da biz her an değerli hemşerilerimize veririz. Şirkette batan Paraları niye yazmadınız kapalı oturumda size anlattığım? Pazartesi devam ederiz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir