Eğitim Bir Sen lehine çalışan Milli Eğitim Md. Yardımcısı hakkında suç duyurusu

Burdur Milli Eğitim Müdürlüğünde idarecilerin, sendikal faaliyette bulunduğu ve bu kapsamda sendikalar arasında taraflı davranışlarda bulunarak başka sendikalara üye olan personelini Eğitim Bir Sen’e üye olmaya zorladıkları iddiasıyla Valiliğe suç duyurusunda bulunuldu.

Burdur Milli Eğitim Müdürlüğünde idarecilerin, görev ve sorumluluk alanlarında bulunmadığı halde sendikal faaliyette bulunduğu ve bu kapsamda sendikalar arasında taraf tutarak başka sendikalara üye olan personelini Eğitim Bir Sen’e üye olmaya zorladıkları iddiasıyla Valiliğe suç duyurusunda bulunuldu. Türk Eğitim Sen’in sosyal medya üzerinden yayınladığı şikâyet dilekçesinde, Burdur İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çetinkaya’nın, görevi ve sorumluluk alanında olmayan sendikal faaliyetlerde bulunduğu, bu kapsamda Türk Eğitim Sen üyelerine makamının nüfuzunu kullanarak baskı yaptığı ve Eğitim Bir Sen’e üye olmaları konusunda zorladığı iddiasında bulunuldu. Çetinkaya’nın bu şekilde TCK’nin “Sendikal hakların kullandırılmasının engellenmesi” başlıklı 118. Maddesine göre, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası gerektiren suç işlediği ileri sürüldü.

Konuyla ilgili olarak KıvılcımHaber’e açıklamalarda bulunan Türk Eğitim Sen Burdur Şube Başkanı ve Kamu Sen Burdur İl Temsilcisi Orhan Akın, bin 800’ü aşkın üyesiyle yetkili sendika olan Türk Eğitim Sen’in mücadeleci sendikal faaliyetlerinden, komisyonlardaki çalışmalarından rahatsız olan idarenin bu yetkiyi gasbetme çalışmalarına maruz kaldıklarını ileri sürerek, bunu asla başaramayacaklarını, bu konuda sendikalarına karşı ortaya konan bütün komplolara hazır ve uyanık olduklarını, herkesin ayağını bu konuda denk almasını istediklerini belirtti.

İşte Orhan Akın’ın açıklamaları!


TES’e karşı Hükümet çalışması paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir