Başkan Ercengiz, Küresel Zirveye konuşmacı olarak katılacak

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde önümüzdeki günlerde küresel ölçekte düzenlenecek olan ‘Sürdürülebilir Kentler Zirvesi’nde yurt içi ve dışından belediye başkanlarıyla birlikte konuşmacı olacak.

Günümüzün büyük önceliği olan “sürdürülebilirlik” konusunun küresel ölçekte tartışılacağı Sürdürülebilir Kentler Zirvesi 18 Mart’ta Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek. 

Panelinde konuşmacı olarak Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de katılacak. Panelde çeşitli kentlerin karşılaştığı zorluklar, sürdürülebilirlik stratejileri ve iyi uygulamaları tartışılacak. Sürdürülebilirlik konusunda kabul edilen hedeflerin nasıl hayata geçirilebileceği ile ilgili konular konuşulacak.

Küresel Savunuculuk Direktörü, ICLEI Dünya Sekretaryası Yunus Arikan’ın moderatörlüğünde düzenlenecek olan Başkanlar Panelinde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in dışında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Malmö Belediye Başkanı Katrin Jammeh, Mannheim Belediye Başkanı Peter Kurz, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan,  Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de yer alacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.