Milletvekili Özçelik’in 18 Mart mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin bir savaş değil destan ve millet iradesi olduğunu vurgulayan Milletvekili Bayram Özçelik, Çanakkale Zaferi’nin 107’inci yıl dönümünde, millet olarak büyük bir gurur ve heyecan yaşadıklarını söyledi.

Tarih sayfalarında 18 Mart’ın, Türk milletinin kahramanlık destanı olarak yerini aldığını ifade eden Milletvekili Bayram Özçelik mesajında, “Çanakkale harbi, aziz milletimizin sayıca devasa büyüklükte olan düşman ordularını bozguna uğratması üzerinden bir asır geçse de hafızalardan silinmeyen bir direniştir. İman dolu göğüslerin, bağımsızlık uğruna canlardan nasıl geçtiğini bilmek isteyenler, 18 Mart’a iyi baksınlar.  Çanakkale’yi geçilmez kılan milletimizin azmi, vatan sevgisi, bağımsızlık mücadelesi, birlik ve beraberlik ruhu olmuştur.

Türkiye, bundan 107 sene önce birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yedi düvele Çanakkale’yi nasıl dar etmişse bugün ise Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her zamankinden daha güçlü, daha kararlı bir ülke olduğunu ve terör örgütleri üzerinden uygulanmak istenen senaryoları bozacak güce sahip olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Dün olduğu gibi bugünde sahip olduğumuz bu değerleri koruma ve geliştirme adına karşımıza çıkan her zorluğu ve engeli aşma azminde olduğumuz muhakkaktır.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünde; tarihe sığmayacak kadar büyük bir destan yazan, kutsal vatan topraklarımızın her bir karışı için göğsünü siper ederek yurdumuzu düşmandan temizleyen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize saygılarımı sunuyorum”  ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.