Başkan Ercengiz, maksadını aşan sözler için özür diledi

Ancak AK Parti’nin Halktan Özür Dileyeceği Vahim Durumları Da Sıraladı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 1908 Hürriyet Devrimi sırasında Abdülhamit’in cehennem sansürünün kaldırılışının 109’ncu yıldönümü münasebetiyle Basın Bayramı kutlamaları kapsamında basın mensuplarıyla BİMTAŞ Göl Tesislerinde kahvaltıda biraraya geldi. Yaptığı konuşmanın özünü bu yıl, önceki hafta sonunda cereyan eden sosyal medya savaşları oldu. Ve Başkan Ercengiz, bir Twitter’daki “havlamak” sözcüğünün maksadını aşan bir sözcük olduğunu vurguladı. Başkan Ercengiz, “sadece maksadımı aştığım için özür dilerim. Hak edene hak ettiğini söylediğim için değil, maksadımı aştığım için özür dilerim” dedi.

Başkan Ercengiz, özür dilemesinin ardından AK Parti’nin halktan özür dileyeceği 7 konuya işaret etti.

İlk olarak, özür Burdur halkından, 2004 yılında borçsuz ve kasasında 600 bin lira parayla devraldığı Belediye’yi, 2014 yılında 54 milyon lira borç ve ortada eser olarak adlandırılan bize göre çok da anlam ifade etmeyen ucube yapı için dilenmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Ercengiz şöyle devam etti:

İkinci olarak, eğer özür dilenecekse vatandaşa bugün bitecek yarın bitecek denilen, o günlerde şehrin merkezinde olması tartışılan ve hala tamamlanmayan yüzme havuzu nedeniyle dilenmelidir.

Üçüncü olarak, özür, 5 yıldır tamamlanmayan Burdur-Fethiye yolundan dilenmelidir.

Dördüncü olarak, Başkan Ercengiz, üstü kapalı bir şekilde “bu milletin amı… koyacağız” diyen AK Partili müteahhit Mehmet Cengiz’i hatırlatarak, AK Parti’ye hizmet eden müteahhitlerin milletin namusuna, şerefine küfür etmelerine kayıtsız kalanların milletten özür dilemesini beklerken, hiç de üzerine vazife olmadan hiç de muhatabı değilken bizim sözlerimizin üzerine atlayanlar özür dilemesi gerektiğinin altını çizdi.

Beşinci olarak, Bu millet 16 Nisan Referandumunda şehir merkezinde yüzde 62 ‘Hayır’ diyerek, bu arkadaşlara cevabını vermiştir. 2014’teki seçim travmasının ezikliği, 16 Nisan Referandumuyla birlikte daha da derinleşmiştir. Bu mekanizma çalışacaksa, o arkadaşlar kendi tabanından özür dilemelidir.

Altıncı olarak Başkan Ercengiz, “ben yaptıklarımdan değil, yapamadıklarımdan özür dilemeyi kendisine düstur haline getirmiş bir insanım. Benim için yapamadıklarım daha önemlidir. Çünkü yaptıklarımı bin kez düşünüp bir kere yapmak için çalışırım. Burada her ne kadar üzerine o arkadaş alınmışsa ya da ona görev verilmişse de konunun muhatabı onlar değildir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir