Başkan Ercengiz, nihayet patladı

Kendisini Sosyal Medya Üzerinden

Kamuoyunda İtibarsızlaştırma, Küçük

Düşürme ve Saygınlığını Yoketme Çabalarına Sert Çıktı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, birkaç gündür sosyal medya üzerinden AKP İl Başkanı Volkan Mengi ve Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık tarafından otogaz tartışması, Otogar, Kültür Sarayı ve Katı Atık tesisi konularında #AliCengizOyununlarınaGelmeyiz hashtagiyle sosyal medyada tiye alınmasına, kamuoyunda itibarsızlaştırma ve küçük düşürme, saygınlığını etkisizleştirme faaliyetlerine karşı çuvaldız gibi Tweetlerle cevap verdi.  “Çengi” yakıştırmasında bulundu; Mengi ve ekibini bir “oyun” peşinde olmakla ve “seviyesizlik”le suçladı. Ayrıca Milletvekili Özçelik’î de çuvaldızı başkasına saplamadan önce iğneyi kendisine batırmasını, bu sebeple örgütüne hâkim olmasını tavsiye etti.  

ELEŞTİRECEK MALZEMELERİ OLMADIĞINDFAN BÖYLE DAVRANIYORLAR

Başkan Ercengiz, AKP İl Başkanı Volkan Mengi ve ekibinin, sosyal medya üzerinden ismiyle alay ettiklerini ileri sürerek, bu tutumu, “eleştirecek bir şeylerinin olmayışı nedeniyle bu şekilde davrandıklarının farkında olduğu”nu ifade etti.

SUSAMLIK TESİSİNDE DE TAKINDIKLARI

AYNI SEVİYESİZ TUTUM, YENİLENEN TESİSİN ALTINDA KALDI

Daha önce de “seviyesiz yaklaşım” şeklinde ifade ettiği davranışı, Susamlık tesisinde de gösterdiklerini, ancak kaldırdıkları taşı, Susamlığın yeni yüzüyle birlikte ayaklarını düşürdüklerini belirtti.

ÇENGİYE BENZETTİ

Mengi ve ekibini bir oyun içinde olduklarını, oyunun ne olduğunu bilmediğini belirterek, ancak “bizde oyunculara ‘ÇENGİ’ derler; eğer bir isim tamlaması yapacak olursak çenginin kimin ismine tamlama olarak yakıştığı ortadadır” şeklindeki ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİNİN TUTUMU, BANA

DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN DURUMUNA UYGUN

Başkan Ercengiz, Milletvekili Bayram Özçelik’i de çuvaldızı başkasına batırmadan önce iğneyi kendine batır durumuyla eleştirdi. Genel seçimler öncesinde kendisi hakkında basılan broşürler nedeniyle rahatsızlığını hatırlatarak, Milletvekili Özçelik’in örgütüne hâkim olmaması, yapılan bu paylaşımlara engel olmamasını bana dokunmayan yılan bin yaşasın durumuyla açıkladı.

BİZ OYUNA GELMEYİZ, BU OYUN KİME YAKIŞIYORSA O OYNASIN

Başkan Ercengiz son Tweetini, kendilerinin çengi olmadığını, bu sebeple oyuna gelmeyeceklerini ifade ederek, “bu oyun kime yakışıyorsa o oynasın” dedi.

1- Bir kaç gündür sosyal medya üzerinden seviyesiz bir biçimde ismimle alay edilmesine yol veren AKP il Bşk. Ve ekibine eleştirecek bir şeyleri olmayışı nedeniyle bu şekilde davrandıklarının farkında olduğumu ifade etmek isterim.

2- Daha önce de aynı seviyesiz yaklaşımı Susamlık tesisinde kurdele ile yapmış ve yenilenen tesisin altında kalmıştı. Yapılan oyun nedir bilmem ama bizde oyunculara “ÇENGİ̇” derler, eğer bir isim tamlaması yapacak olursak Çengi’nin kimin ismine tamlama olarak yakıştığı ortadadır!

3- Bu seviyesiz çalışmaya izin verilmemesi konusunda MV rahatsızlığını kendisinin basılan broşürlerinden ötürü genel seçimlerde ifade etmişti, demek ki kendisine yapılmadığı zaman ayıbı ayıp saymayan ve bu konuda örgütüne dur demeyerek yol verdiğini de anlayabiliyoruz.

4- Siz hangi oyuna gelirsiniz gelmeyiz ama biz ÇENGİ değiliz, bu oyun kime yakışıyorsa o oynasın…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir