Fatih Tezcan hakkında suç duyurusu

Çekirge Bir Sıçrar, İki Sıçrar, Üçüncüsünde Yakalanır Denilmiştir

Ahmet Hakan’ın “kripto FETÖ’cü” dediği AKP’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Fatih Tezcan hakkında, “fikir ifade etme hakkı vardır ama alçaklık yapma hakkı yoktur. Cumhuriyet’e yönelik bu alçakça saldırının hukuki hesabının peşine düşecek bir cumhuriyet savcısı yok mudur?” diye yazdığı sıralarda İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Fatih Tezcan’ın Twitter hesabından paylaştığı, “#29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş halinden başka bir şey değildir” sözleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tezcan’ın, Twitter hesabından yaptığı, “#29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir” paylaşımı sosyal medya üzerinden kamuoyunu infiale sürüklemiş, yoğun tepkilere yolaçmıştı.

Ulusal Kanal’ın Yeni Çağ’a dayandırdığı haberine göre, skandal paylaşımın ardından Özdağ, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin alenen aşağılamak, Atatürk’ün hatırasına umuma açık bir şekilde alenen hakaret etmek ve Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik veya aşağılaması” gerekçesiyle Fatih Tezcan hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Tezcan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “bir ülkede devletin yıkılması devlet törenleriyle kutlanıyorsa, bir ‘Paralel Devlet’ kurulmuş demektir. Bu Paralel Devlet kurulduktan sonraki 27 senede 1 seçim yapamadıysa, Millet’i esir almış demektir. #29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir” ifadelerini kullanmış, daha sonra gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir