Başkan Ercengiz, sözünü tuttu

Burdur Belediyesi, üreticiden toplanan arz fazlası sütlerle imal edilen peynir ve tereyağları ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor.

Burdur Belediyesi tarafından sütte yaşanan arz fazlalığı krizinin önlenmesi sürecine katkı sağlamak ve süt tüketiminin arttırılmasına yönelik olarak hazırlanan proje hayata geçirildi. Üreticilerden toplanan arz fazlası sütlerle imal edilen peynir ve tereyağı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaya başlandı. 1 kilogram peynir, yarım kilogram tereyağı paketler halinde hazırlanarak yılsonuna kadar 5000 aileye ulaştırılacak.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in bizzat katıldığı dağıtım Çeşmedamı Mahallesinden başlatıldı.

Üreticiyi ve halkı ortak payda da buluşturacaklarını ve her zaman destek olacaklarını ifade eden Başkan Ercengiz, “çiğ sütün fiyatının 70-80 kuruşlara kadar gerilediği, süt hayvanlarının kesime gönderildiği bu dönemde paydaşlarımız ile birlikte süt projesini hayata geçirdik. Sütte yaşanan arz fazlalığını önlemek, süt tüketiminin arttırılmasını hedefleyerek Burdur Belediyesi olarak bir kıvılcım yaktık. Üreticimizden toplanan çiğ sütün, süt ürünleri olarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımını yapıyoruz. Bu kapsamda 5000 aileye tereyağı ve peynir ulaştıracağız. 78 bin nüfuslu Burdur’da 5000 aileye ulaşabiliyorsak, 78 milyon nüfuslu ülkemizde 5 milyon aileye ulaşabiliriz. Bu sayede 100 bin ton sütün dökülmesinin önüne geçeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Önceliklerinin vatandaşlara dokunabilmek, katkı sağlayacak hizmetleri sunabilmek olduğunu belirten Başkan Ercengiz “yaptığımız bu çalışmalarla üreticimize destek olurken, ihtiyaç sahibi ailelerimizin de bir nebze olsun yanında olabilmeyi amaçlıyoruz. Emeğin heba olmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir