Burdur MHP, Akşener’in ve kurultay talebinin arkasında “kaya gibi durma”yı sürdürüyor

1 Mayıs günü ilimizi ziyaret eden ve kapalı salon toplantısında partililerine ve vatandaşlara hitabeden MHP muhalefet liderlerinden Merak Akşener’e imza veren ve Akşener’in arkasında Akşener’în deyişiyle “kaya gibi duran” Burdur MHP il ve merkez ilçe teşkilatlarının genel merkezce görevden alınmasının arkasından toplanan il, ilçe ve merkez ilçe teşkilatları ortak bir bildiri yayınladı. Bildiri, Burdur MHP’sinin gösterdiği iradenin arkasında “kaya gibi durma”yı sürdürdüğünü gösterdi. Bildiride, “bu sebeple biz aşağıda imzaları bulunanlar Üst Kurul Delegesi arkadaşlarımızın olağan üstü kongre toplanması yönündeki iradelerinin yanında olduğumuzu ve partimizin bu süreci sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlanması için olağanüstü kongrenin gecikmeden mutlaka yapılması gerekliliğine dair düşüncelerimizi bir kez daha teyit olarak paylaşıyoruz” denildi.

Ülkenin karanlık bir süreçten geçtiği, siyasal iktidarın kuvvetler ayrılığı esasına dayanan parlamenter demokrasiyi ve anayasayı askıya aldığı ve bütün bekasını majestelerinin muhalefetine bağladığı, şartlarda, “andolsun, vallahi de billahi de MHP’yi AKP’nin arka bahçesi yaptırtmayacağız” ahdine uygun bir süreç başlatan Merak Akşener’in 1 Mayıs Burdur ziyareti sonunda, İl Başkanı İbrahim Sakızcı’nın “madalyam” dediği MHP Burdur il ve merkez il teşkilatlarının genel merkezce feshedilmesi üzerine il ve ilçe teşkilatları temsilcileri bir bildiri yayınladı. Bildiri, Burdur MHP’sinin gösterdiği iradenin arkasında “kaya gibi durma”yı sürdürdüğünü gösterdi. Bildiride, “bu sebeple biz aşağıda imzaları bulunanlar Üst Kurul Delegesi arkadaşlarımızın olağan üstü kongre toplanması yönündeki iradelerinin yanında olduğumuzu ve partimizin bu süreci sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlanması için olağanüstü kongrenin gecikmeden mutlaka yapılması gerekliliğine dair düşüncelerimizi bir kez daha teyit olarak paylaşıyoruz” denildi.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAYDA SEÇİM SONUÇLARININ

TARTIŞILMASI PARTİNİN GELECEĞİ AÇISINDAN BELİRLEYİCİ ÖNEMİ HAİZDİR

1 Kasım seçimleri sonrası MHP’de olağanüstü kongre tartışmalarının başladığı, üst kurul delegelerinden olağanüstü kurultay için muhalefet liderlerinin 548 imza toplayarak genel merkeze kurultay toplama talebinde bulunulduğunu, ancak reddedilmeleri sonucu da mahkemenin çağrı heyeti atadığını, şimdi yaşananın kurultay süreci olduğu hatırlatılarak başlayan bildiride, ilimizdeki MHP camiasının ve kamuoyunun görüşleri doğrultusunda edinilen izlenime uygun bir şekilde kurultayın toplanması gerektiği sonucuna varıldığı, seçim sonuçlarının olağanüstü kongrede tartışılıp değerlendirilmesinin MHP’nin geleceği açısından belirleyici nitelikte olacağının düşünüldüğü ve bunu da üstü kurul üyelerinin eksiksiz bir şekilde tamamı tarafından imza verilerek irade beyan edildiğini vurgulandı.

Bildiride şu görüşler savunuldu:

“Geçen bu süre zarfında partimize, camiamıza, yöneticilerimize ve kamuoyuna karşı hiç bir şekilde olumsuz açıklama yapılmamıştır.

“Son olarak, aynı zamanda Üst Kurul Delegemiz olan İl Başkanımız İbrahim Sakızcı ve İl Yönetim Kurulu, yine Üst Kurul Delegemiz olan Merkez İlçe Başkanımız Av. Atilla Yeşilgöz ve Merkez İlçe Teşkilatı Genel Merkezimiz tarafından feshedilmiştir.

GÖREVDEN ALŞMALAR, MESELELERİ ÇÖZMEZ;

AKSİNE DERİNLEŞMESİNE, YENİ KIRGINLIKLARIN OLUŞMASINA NEDEN OLUR

“Görevden almaların sorunun çözümüne bir katkı sağlamadığı gibi daha da derinleşmesine, yeni kırgınlıklar oluşturmasına ve vatandaşlarımızın soğuyup uzaklaşmasına sebebiyet verdiği açıkça görülmektedir.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE TALEBİMİZİN ARKASINDAYIZ

“Bu sebeple biz aşağıda imzaları bulunanlar Üst Kurul Delegesi arkadaşlarımızın olağan üstü kongre toplanması yönündeki iradelerinin yanında olduğumuzu ve partimizin bu süreci sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlanması için olağanüstü kongrenin gecikmeden mutlaka yapılması gerekliliğine dair düşüncelerimizi bir kez daha teyit olarak paylaşıyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir