Başkan Ercengiz’den Burdurlu kadınlara büyük müjde!

Eski Şehir Kulübü, Kadınlar Kahvehanesi oldu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz bugün Yukarı Pazar’da Eski Şehir Kulübü denilen mekânda bir basın açıklaması yaparak, Şehir Kulübünün Kadınlar Kahvehanesi haline dönüştürüldüğünü, kadınların bu kemandan hiçbir ücret ödemeden gönül rahatlığı içinde faydalanabileceğini belirti.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdurlu kadınlara müjde verdi. Bugün Yukarı Pazar’da Eski Şehir Kulübü denilen mekânda bir basın açıklaması yaparak, Şehir Kulübü’nün Kadınlar Kahvehanesi haline dönüştürüldüğünü, kadınların bu mekândan hiçbir ücret ödemeden gönül rahatlığı içinde faydalanabileceğini belirti.

Açıklamasına, “tarihi Şehir Kulübündeyiz. Restorasyon çalışmaları bitti. Açmak bize kısmet oldu. Farklı bir işletmeye dönüştürdük” diye başlayan Başkan Ercengiz,  “farklı bir işletmeyle halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Burdur’da ev hanımlarımızın, emekli kadınlarımızın ya da çalışan kadınlarımızın toplumsallaşma ihtiyacını karşılayacak bir şekilde Şehir Kulübümüzü onların hizmetine sunuyoruz” dedi.

Burdur’da kadınlar arasında toplumsallaşma ihtiyacını farkettiklerini belirten Başkan Ercengiz, “İstasyon Parkımızı bir süre kadınlarımız bu amaçla kullanıyordu. Ancak bir yandan ticari bir işletme olarak çalışırken diğer yandan aynı yerde sosyalleşme imkânının olmadığını gördük. Bu nedenle bu mekânın kadınlarımızın sosyalleşme ihtiyacına cevap verecek fonksiyonda olduğuna kanaat getirdik” diye konuştu.

“Burada biraraya gelmek isteyen, burada gün ve düğün yapmak isteyen kadınlarımıza imkân sağladık. Evden getirdiği yiyecek içeceği konusunda da destek vereceğiz” şeklinde konuşan Başkan Ercengiz, “bu alanda hem gazete kitap okuyabildikleri hem de internet faaliyetinde bulunabildikleri, biraraya gelerek fikir alışverişinde bulanabildikleri bir mekân olarak tanzim etmiş bulunmaktayız” dedi.

Kadınlar Kahvehanesinin, sabah 9,00’dan akşam saat 17,30’a kadar açık olacağını belirten Başkan Ercengiz, vatandaşların burada ücret ödemeden faydalanabileceğinin altını çizdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir