Başkan Ercengiz’den Emin amcaya kitap sözü

Karamanlı İlçesi’nin Kağılcık Köy Meydanı’ndaki kullanılmayan depoyu kendi imkânlarıyla kütüphaneye çeviren ilkokul mezunu Emin Akay’ın yazıları da derlenip kitap oluyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Haftanın ilk günü köy meydanındaki kullanılmayan depoyu kendi imkânlarıyla kütüphaneye çeviren ilkokul mezunu Emin Akay’ı ziyaret ederek, Emin Amca’nın kütüphanesine kitap ve raf desteğinde bulundu.  Gençlere Örnek bir davranış olduğuna dikkat çeken Başkan Ercengiz, “gençlere örnek bir hareket, muhtarımız ve buradaki yöneticilerimiz de bu işin yaşaması için gayret ediyor. Bize de görev, vazife düşerse her zaman buradayız. Ne kadar çok duyurulursa öncü oluruz bu işe başka köylerimize de örnek olur” dedi.

Rahmetli abisinin adına kütüphane oluşturan ve yaklaşık 1300 kitabın bulunduğu kütüphanesi ile tüm Türkiye’ye örnek olan Emin Akay, Başkan Ercengiz’in verdiği desteklerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “kendi gayretlerimizle bu hale getirebildik. Ziyaretiniz beni çok mutlu etti. Kütüphaneye bağışladığınız kitaplardan dolayı da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Emin Amca’nın kitabı da, kendi kütüphanesinde yer alacak

Kağılcık Köyü’nün geleneklerini de kaleme alan Emin Akay, yazılarında yaşadığı köyün akraba ilişkileri, Nişan- düğün hazırlıkları ve Doğumdan ölüme kadar ki olayları konu alıyor. Başkan Ercengiz ise Emin amcanın yazılarını kitap haline getirip,  kitabı kültür yayını haline getireceği sözünü verdi.

Başkan Ercengiz, Kağılcık Köyü Muammer Aygün İlköğretim Okulu,  Anaokulu öğrencilerini de ziyaret etti. Anaokulu öğrencileri ile sohbet eden Başkan Ercengiz, Anaokulu öğretmeninden okulla ilgi bilgi aldı.

Emin Akay Başkan Ercengiz’i makamında ziyaret etmişti.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.