Başkan Ercengiz’den hastane çalışanlarına soruşturma olayı hakkında açıklama

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Devlet Hastanesi çalışanlarına salgın günlerindeki fedakâr ve kahramanca çalışmalarına teşekkür ziyareti, sağlık emekçileriyle günün anısına fotoğraf çektirmesi, hediyeler vermesi sonrasında Hastane Başhekimi Dr. Nedim Ongun’un soruşturma başlatması konusunda sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Başkan Ercengiz soruşturma başlatılmasının amacının, “bizlerin kamu binalarına girişini kısıtlamak üzere, çalışanların bizlere ilgisini azaltmak ve çalışanları soruşturma kaygısıyla korkutmaktır” dedi.

ELE VERİR TALKINI, KENDİ YUTAR SALKIMI DURUMU

Burdur Devlet Hastanesi’nde bir bardak suda fırtına koparırcasına, Burdur idaresi sacayağının iki numarasının hastane emekçilerini ziyaretini mesele ederek sağlık çalışanları hakkında soruşturma açılması hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Başkan Ercengiz, “çok değil birkaç ay öncesinde tüm AKP heyetini hastanenin her noktasında gezdiren yöneticiler ilin seçilmiş belediye başkanının ziyaretinden ötürü aldıkları siyasi talimatla suçsuz günahsız gece gündüz demeden salgınla mücadele eden mesai arkadaşlarını üzmüşlerdir” dedi.

İşte Başkan Ercengiz’in açıklaması!

“Dün öğleden sonra; üç aydır gece gündüz demeden tüm sevdiklerinden özveride bulunarak görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret etmek üzere idareye bilgi de vererek Burdur Devlet Hastanesi’ne gittim. Her bir serviste ihtiyaç olabileceğini düşündüğüm kahve makinalarını da o an serviste görevli olan sağlık çalışanlarına teslim ettim.
Bir Belediye Başkanı’nın servislerini ziyaret etmelerinden ve Onları bu süreçte desteklemelerinden ötürü duydukları memnuniyeti ifade etmeleri üzerine günün anısına servislerde fotoğraflar çektirdik. Kısa bir sürede hastane ziyaretimizi gerçekleştirerek hastaneden ayrıldık. Sosyal medya hesabımızda yaptığımız ziyarete dair bilgi ve fotoğraf paylaşımının ardından nedeni bizce malum olan bir şekilde duyulan rahatsızlık hastane yönetimine iletilerek, yöneticiler uyarılmış ve fotoğraf çektiren sağlık emekçileri hakkında sosyal mesafeye uyulmaması gerekçesi ile işlem yapılması istenmiştir.
Amaç; bizlerin kamu binalarına girişini kısıtlamak üzere, çalışanların bizlere ilgisini azaltmak ve çalışanları soruşturma kaygısıyla korkutmaktır. Sağlık çalışanlarımızın zarar görmemesi için sosyal medya hesabımızdan fotoğrafları kaldırmış olsak da bu sabahtan itibaren çalışan arkadaşlarımızın savunması istenilmiştir.
Çok değil birkaç ay öncesinde tüm AKP heyetini hastanenin her noktasında gezdiren yöneticiler ilin seçilmiş belediye başkanının ziyaretinden ötürü aldıkları siyasi talimatla suçsuz günahsız gece gündüz demeden salgınla mücadele eden mesai arkadaşlarını üzmüşlerdir. Bu talimatı vererek tüm gün boyunca sağlık çalışanlarını tedirgin ederek üzenleri Allah’a havale ederken, sıradan bir ziyarete bile tahammülü kalmayan kasaba siyasetçilerini de halkımızın tanımasını istirham ediyorum.
Akşama kadar belediye başkanının neler yaptığını takip edeceğinize vatandaşın esnafın üreticinin derdine derman olmaya çalışın. Hiç gereği yokken üzülen emekçi kardeşlerimizden nedeni her ne kadar biz olmasak da ben özür diliyorum. Neredeyse 25 yıllık bir eczacı olarak sizlerin ne kadar değerli olduğunuzu biliyorum. Herkes siyasetçi olabilir ama herkes insan hayatı kurtaramaz.
Sayın Bakan Fahrettin Koca’nın da söylediği gibi sizleri bir kez daha yürekten alkışlıyorum. İyi ki sağlık çalışanları var iyi ki onlar çok fedakâr!
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir