Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi tarihe geçecek (!) bir soruşturma başlattı

Burdur Devlet Hastanesi, Burdur İl Yönetim Sacayağının iki numarasına yasak!

Burdur Devlet Hastanesi sağlık çalışanları, dün yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınıyla mücadele günleri boyunca gösterdikleri fedakârca çabalarına teşekkür etmek amacıyla Baştabiplikten izin de alarak ziyarete giden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e milli genlerinde bulunan misafirperver tutumları sebebiyle cezalandırılıyor. Sağlık çalışanları, Başkan Ercengiz’le fotoğraf çektirdikleri, maske takmadıkları, fiziki kurallara uymadıkları gerekçeleriyle Baştabiplikçe soruşturma başlatıldı.

İL YÖNETİM SACAYAĞININ İKİ NUMARASININ

DEVLET HASTANESİ ZİYARETİ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, dün (11 Haziran 2020 tarihinde) Hastane Baştabipliğinin bilgisi dâhilinde sağlık çalışanlarına ziyaretinde bulundu.

Acil ve çeşitli servislerde çalışan sağlık emekçilerinin tek tek hal ve hatırlarını sorarak Kovid19 salgını günlerindeki fedakârlıklarını ve kahramanca mücadelelerin için teşekkür etti.

Her servise birer tane olmak üzere kahve yapma makinesi hediye etti.

Baştabiplikten izin alınmasının rahatlığı içinde Başkan Ercengiz’le fotoğraflar çektirildi.

FİLLER TEPİŞİRKEN ÇİMENLERİN EZİLMESİ DURUMU

Ancak olay basına yansıyıp kamuoyunca duyulunca, Burdur Devlet Hastanesi’nde kıyametler koptu.

Hastane kaynaklarınca Belediye Başkanı Ercengiz’in hastaneyi ziyaretinin birilerini derinden rahatsız ettiği, bu sebeple ziyareti engellemediği için Baştabip Nedim Ongun’un ensesinde boza pişirildiği ileri sürüldü. Baştabip Ongun imzasıyla bu sabah yaklaşık 15 sağlık çalışanına soruşturma açıldığı belirtildi.

Bugün akşama kadar İl Sağlık Müdürlüğü’nde toplantı üstüne toplantı yapıldığı, bu sebeple Hastane Baştabibi Uzman Dr. Nedim Ongun’a ulaşılamadığı ifade edildi.

BAŞKAN ERCENGİZ’İN ZİYARETLERİ KONUSUNDA DİĞER KAMU DAİRELERİNE GÖZDAĞI

KıvılcımHaber’e konuşan Başkan Ercengiz, ziyaretleri esnasında maske ve eldiveni hiç çıkarmadıklarını, fiziki mesafeye de elden geldiğince uyduklarını belirterek, “aslında sağlık çalışanları üzerinden Burdur Belediye Başkanı’nın ziyaretlerinin engellenmesi için diğer kamu kurum ve kuruluşlarına gözdağı veriliyor. Bu olayın arkasında kimin olduğu besbelli. Amaç şu: Kamu binalarına Ali Orkun Ercengiz girdiğinde insanların ona hürmet etmesini engellemek, yakın durmasını engellemek, onunla fotoğraf çektirilmesinin önüne geçmek. Diğer kurumları da böylelikle gözdağı veriyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir