Başkan Ercengiz’den nezaketsizlik ve partizanlık eleştirisi

Törene Davet Edilmeyen Başkan Ercengiz’den TCDD Genel Müdürü ve Yöneticilere Sert Protesto

15 yıl önce yolcunun az oluşu ve zarar bahanesiyle kaldırılan tren seferlerinin yerel seçimlerin yaklaşmasını binaen yeniden başlatılması ilimizde gündem oldu. TCDD tarafından alayişle karşılanan Göller Ekspresi törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in davet edilmemesi Burdur kamuoyunda hoşnutsuzluklara neden oldu. Başkan Ercengiz, TCDD bürokratlarını ve il yöneticileri bando mızıka ile topa tuttu.

Başkan Ercengiz ve vatandaşlar İzmir’den dönen treni Belediye Bandosuyla karşılayarak sert eleştirilerde bulundu. “Bugün TCDD Genel Müdürü tarafından Burdur’da düzenlenen törene bizi davet etmemişler” diyen Başkan Ercengiz, “Çok da önemli değil ama bu kent demiryolu ile Gazi Mustafa Kemal Paşa zamanında tanıştı. Bu kent ‘Selamsız Kasabası’ değil! O nedenle sizi protesto ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ercengiz konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“İzmir’e giden treni 15 yıl önce kaldıran ve bugün yeniden sefere başladığı için tören düzenleyen TCDD Genel Müdürlüğü bizleri davet etmeyi düşünememiş! Biz de İzmir’den dönen treni Burdur’un ‘Selamsız Kasabası’ olmadığın göstermek için Belediye Bandomuz ve halkımızla karşılayıp basın açıklamasıyla protestomuzu ifade ettik.”

“Hızlı tren vaadi yerine seçimden sonra kaldırılacak seferle göz boyamaya çalışan TCDD bürokratlarını halkımızın takdirine bırakıyorum” diyen Başkan Ercengiz sözlerine, “Burdur halkının iradesini kimse yok sayamaz!” sözleriyle son verdi.

Başkan Ercengiz’in açıklamaları:

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.