Başkan Ercengiz’den seçim cezasına isyan

Haziran mahalli seçimlerinde İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu lehine, İstanbul’da yaşayan Burdurlulara seçim mektubu gönderdiği iddiasıyla açılan davada aldığı 5 aylık cezaya isyan etti. Başkan Ercengiz, “tüm haklarımızı kullanamaya devam edeceğiz” diyerek iç hukuktaki bütün seçenekleri bitirdikten sonra AİHM’ye gideceğini ifade etti.

Haziran mahalli seçimlerinde İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu lehine, İstanbul’da yaşayan Burdurlulara seçim mektubu gönderdiği iddiasıyla açılan davada aldığı 5 aylık cezaya isyan eden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Allah, hırsızlıktan, yolsuzluk, teröristlikten ceza aldı dedirtmesin. İstanbul seçimleri için verilen ceza ile ilgili tüm haklarımızı aramaya devam edeceğiz. Bizi sevmeyen ama Allah’a hesap vereceğini unutan bazı alçaklar bir gün mutlaka utanacaktır. Allah büyük” ifadelerini kullandı.

KıvılcımHaber’e konuşan Başkan Ercengiz, gerekli hukuki itirazları yapacaklarını, bütün hak arama yollarını kullanacağını, en son AYM’ye gideceğini, oradan da bir olumlu sonuç alamazsa iç hukukraki tüm imkânlar kullanılmış olacağından AİHM hakkının doğacağını, o hakkını da mutlaka kulanacağını vurguladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir