Başkan Ercengiz’in 10 Kasım mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Ercengiz’in mesajı şu şekilde:

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük kurtarıcı, büyük devlet adamı, Türk Ulusunu içinde bulunduğu işgalden kurtarmak adına ilk adımı atan Ulu Önderimizi kaybedişimizin 83. yılındayız. Türk Ulusu olarak acımız hala taze, hala ilk günkü gibi.

Ne mutlu bize ki, çağının çok ilerisinde düşünce, fikir ve devrimleriyle yalnızca kendi ülkemizin değil, tüm dünyanın saygısını kazanan Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK dünya tarihinin ölümsüz ismidir. Askeri alandaki mücadelesi ile ülkenin bağımsızlığına kavuşmasındaki önemli rolünün yanı sıra, sonrasında gerçekleştirmiş olduğu siyaset, hukuk, ekonomi ve eğitim alanları başta olmak üzere toplumsal devrimleri ve ortaya koymuş olduğu ilkeler ile ülkemizin çok şey borçlu olduğu bir isimdir Ata’mız.

Bizlere miras bıraktığı Cumhuriyet, ilkeleri ve devrimleri ile hala Türk Ulusuna önderlik etmeye devam ediyor. Türk Ulusu var oldukça, Cumhuriyet ve Ulu Önder’in ilkeleri, devrimleri sonsuza kadar payidar kalacaktır. Atatürk’ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız.

Her 10 Kasım’da aynı hüznü, aynı burukluğu yaşasak da biliyoruz ki Ata’mız bugün atan milyonlarca yürekte yaşıyor. Sevgisi bu ülkenin her köşesine nakşedilmiş olan Büyük Önder, bugün ve gelecekte de ilke ve devrimleriyle yolumuzu aydınlatacak, biliyoruz.

Yüreklerimizde ölümsüzleşen ve yalnızca bir gün değil her gün büyük bir şükranla yad ettiğimiz, bizlere bıraktığı eşsiz emanetleri geleceğe taşımaya ve gösterdiği yolda daima kararlılıkla yürümeye ant içtiğimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yılında da saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.