Başkan Ercengiz’in 19 Mayıs mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Ercengiz mesajı şu şekilde:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 97. yıldönümünde, bağımsız ve özgür yaşamak yolunda verilen mücadeleyi, gösterilen özveriyi bugün daha iyi anlıyoruz.

19 Mayıs; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milli mücadelenin başlatıldığı, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının ilk adımının atıldığı gündür. O ilk adım, Ulusumuzun, kendi vatanında, özgür ve bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının tüm Dünya’ya haykırıldığı gündür.

Türkiye’yi, laik ve demokratik yapısıyla her alanda çağdaş bir ülke olarak gelecek kuşaklara bırakmak hepimizin en önemli sorumluluğu olmalıdır. Ulu Önder Atatürk’ün bu günü ülkemizin ve insanlığın umudu ve yarınların güvencesi olan gençlere emanet etmesi, gençlere inancının, sevgisinin ve güveninin bir göstergesidir. Gençlerin de bu güvene layık olacağından hiç şüphemiz yoktur.

Türk Ulusu’nun, onuru ile yaşayabilmesi için Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı bağımsızlık ışığı sonsuza kadar yolumuzu aydınlatacaktır. Atatürk’ün düşüncelerini iyi anlamak, ilke ve devrimlerini korumak, Cumhuriyet’i yaşatmak konusundaki kararlılığımızı sürdürmek zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, vatandaşlarımızın Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir