Başkan Ercengiz’in CHP’nin 98. Kuruluş yıl dönümü mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’nin) 98’inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Ercengiz, mesajında şu görüşlere yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi, 98 yıl önce bugün çağdaş Türkiye‘nin temellerini atmış, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyeti kurarak, Türkiye demokrasisini inşa etmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi, eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir. Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatı, Atatürk’e ve onun devrimlerine gönül vermiş yurttaşların partisidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, benim iki büyük eserim var, bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir diyerek aslında Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Halk Partisini bizlere emanet etmiştir. 

Atatürk devrimlerinin ve Demokrasi’nin yılmaz savunucuları olarak, her zaman ve her koşulda tam bağımsız, aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya yorulmadan devam edeceğiz. 

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Bülent Ecevit başta olmak üzere bu büyük mirasın gelecek nesillere aktarılmasında emeği geçen ve ebediyete intikal etmiş genel başkanlarımızı şükranla anıyorum.

Bir neferi olmaktan onur duyduğum, demokrasiye geçişin ilk adımı, Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partimizin, halkın partisinin 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.