Başkan Keyik Burdur MTAL Açılış Törenine Katıldı

Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Burdur MTAL’in) 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı açılış törenine katılan bir konuşma yapan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, öğrencilere doğru bir tercih yapmış olduklarını ve iş camiası olarak öğrencilere her türlü desteği vereceklerini belirtti. Başkan Keyik, birkaç ay önceki ziyaretimizde buradaki teknolojiyi ve donanımları incelediğimizde bizler bile yeniden okula başlamak isteyecek kadar beğendik. Yönetim Kurulu olarak bir defa daha takdir ettik” dedi.

Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Burdur MTAL), geçen eğitim-öğretim yılının ikinci ikinci döneminde, Millî Eğitim Bakanlığı MEB, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ’nün) (Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü) adı verilen üçlü protokolüyle ‘Proje Okulu’ seçildi.

Burdur MTAL’e BUTSO’nun desteğinin devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda Başkan Keyik, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının açılışında MTAL öğrencilerini yalnız bırakmadı.

MTAL, GEÇEN YIL TOBB TARAFINDAN PROJE OKULU OLARAKL İLAN EDİLDİ

Törende yaptığı konuşmada Başkan Keyik, “Bir yıl aradan sonra bugün ilk defa yüz yüze eğitim için bir aradayız. Öncelikle 2021- 2022 eğitim- öğretim yılının başlangıcında sizinle olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Geçen yılın ikinci eğitim- öğretim döneminde Anadolu Mesleki Teknik Lisemiz ‘Proje Okulu’ olarak TOBB tarafından ilan edildi. TOBB, TOBB ETÜ ve Millî Eğitim Bakanlığıyla bir protokol imzaladı ve bu protokol kapsamında 81 ilimizdeki Mesleki Liseleriyle birlikte çalışmaya başladık. Dolayısıyla “iş dünyamızın ihtiyacı olan ‘ara eleman’ ve ‘donanımlı eleman’ ihtiyacını hep birlikte karşılayalım” amacıyla iş birliğine gittik. TOBB’un Burdur temsilcilerinden Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de okulumuzla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte hep birlikteyiz, okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz ve siz değerli öğrencilerimiz olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odamızın Yönetim Kurulu ve Meclisimizle birlikte sizlerin geleceğinde önünüzü açabilmek için, sizleri daha ileriye ve daha hızlı yürüyebilmesi için ne gerekiyorsa elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Burada okul yönetimimizin ve öğretmenlerimizin huzurunda sizlere desteğimiz için söz veriyorum, yeter ki sizler biraz daha fazla gayret edin. Sizler 2021’in çocukları ve gençleri olarak çok zekisiniz, her türlü imkâna sahipsiniz, geleceğimiz sizlersiniz” dedi.

BURDUR MTAL’İ TERCİH ETMEK AYRICALIKTIR

Birkaç ay önce okulu ziyaret ve inceleme fırsatı bulduklarını ve okulun donanımlarından son derece memnun kaldıklarını kaydeden Başkan Keyik: “buradaki imkânları gördüğümüzde bizler bile yeniden okula başlamak isteyecek kadar beğendik. Buradaki teknolojiyi ve donanımları incelediğimizde Yönetim Kurulu olarak bir defa daha takdir ettik. İnşallah buradan mezun olduktan sonra bir kısmınız yükseköğretimine devam edecek, bir kısmınız kamuya ve bir kısmınız da iş dünyasına katılacak. Sizlerin iş dünyasına katılımınız sürecinde bizler Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman yanınızdayız ve sizlere destek olacağız. Eğitim hayatınızda bu yıl boyunca bir araya gelip birlikte neler yapabileceğimiz hakkında hep beraber istişarelerde bulunarak, yolumuza devam edeceğiz. Ben öncelikle 9. Sınıf öğrencilerine ve velilerine okulumuzu tercih ettikleri için şükranlarımı sunuyorum. Tabi diğer sınıflardaki öğrencilerimizi de tebrik ediyorum. Hakikaten böyle bir okulu tercih etmek bence bir ayrıcalıktır. Bunun farkında olduğunuz için teşekkür ediyorum. 2021- 2022 eğitim- öğretim yılınız hayırlı ve uğurlu olsun, yollarınız açık olsun. Bu güzel ortamı tekrar kaybetmemek için pandemi kurallarına, maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyet göstermeye devam edelim” şeklinde konuştu.

Burdur MTAL Müdürü İbrahim Çelikkaya da yaptığı konuşmada, okulun geçen yılki 112 mezununun 44’ünün kamuya, 44’ünün de özel sektöre yerleştiğini vurgulayarak, Başkan Keyik’e açılış törenine katılarak gösterdiği hassasiyetten ve okul için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.