Başkan Kılınç’ın 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kılınç mesajında, “Vatan Partisi, 1 Mayıs vesilesiyle, Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarken, başta işçi sınıfımız olmak üzere, tüm milletimizi yaşanan ekonomik krizi aşma ve ekmek teknesini koruma mücadelesinde birlik beraberliğe ve üretim devrimini gerçekleştirmeye çağırmaktadır” dedi.                                      

İbrahim Kılınç mesajında şu görüşlere yer verdi:

1 Mayıs, 1890 yılından beri, dünyanın birçok ülkesinde işçi sınıfının uluslararası birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak kutlanmaktadır. Ancak emperyalizm döneminde çeşitli ülkelerin işçileri arasında etkili bir dayanışma gerçekleşmemiştir. Tam tersine, emperyalist ülkelerin işçi sınıfları, sömürge ve yarı-sömürge ülkelerin sömürülmesi ve baskı altında tutulmasında, kendi sermayedar

sınıflarının ve emperyalist devletlerinin destekçisi olmuştur. Günümüzde de bu ülkelerin işçi sınıfları kendi ülkelerinin emperyalist politikalarını desteklemektedir. Son olarak Irak ve Suriye’ye yönelik emperyalist saldırılarda bu işçi sınıflarının durumu ibret vericidir. Emperyalist ülkelerin işçi sınıflarının enternasyonalist bir ruhla davrandığını düşünmek mümkün değildir.

Günümüzde 1 Mayıs, anti-emperyalist millî bir ruh ve anlayışla kutlanmalıdır. Özellikle vatanımızın bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yönelik emperyalist saldırıya engel olacak en önemli güç, gelir getirici bir işte çalışanların yüzde 70’inden fazlasını oluşturan işçi sınıfımızdır.

İşçi sınıfımız vatanseverdir ve millî duyguları yüksektir. Türkiye’nin bağımsızlığının korunmasında ve üretim devriminin hayata geçirilmesinde en önemli güvencemiz, işçi sınıfımızın bu nitelikleridir.

2021 yılının 1 Mayıs’ı, işçi sınıfımızın sendika üyesi olan veya olmayan, farklı statülerde çalışan, farklı etnik köken, inanç ve siyasal görüşlerden tüm unsurlarının, başta vatan mücadelesi ve üretim devrimi olmak üzere, tüm ortak taleplerimiz etrafında birleştiği ve Türkiye’yi daha da güçlendirdiği bir anlayışla kutlanmalıdır.

Vatan Partisi, 1 Mayıs vesilesiyle, Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarken, başta işçi sınıfımız olmak üzere, tüm milletimizi yaşanan ekonomik krizi aşma ve ekmek teknesini koruma mücadelesinde birlik beraberliğe ve üretim devrimini gerçekleştirmeye çağırmaktadır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir