Başkan Kılınç’ın 29 Ekim mesajı

Vatan Partisi BURDUR/ Yeşilova İlçe Başkanı emekli eğitim emekçisi İbrahim Kılınç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Kılınç’ın mesajı şöyle:

Değerli Halkımıza,

Bu gün Büyük Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet’imizin 97’nci kuruluş yıl dönümüdür; hepimize kutlu olsun. İnanıyoruz ki, Türk Ulusu daha nice-nice yıllar Cumhuriyet’imizi yaşatacak ve büyük coşku ile kutlayacaktır.

Değerli Halkımız, Mustafa Kemal ATATÜRK, daha 15 Mayıs 1919 da İstanbul’dan ayrılıp Samsun’a doğru yol alırken, Türk Milleti’ni yanına ve arkasına alıp, önce güzel yurdumuzu istilacılardan/ düşmanlardan kurtarıp, ardından da Büyük Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmayı hedef almıştı. Çünkü Ata’mıza göre, Türk Ulusunun en önemli karakteri Tam Bağımsızlıktı ve Cumhuriyet rejimi de, bu özelliği en iyi karşılayacak/ temsil edecek olan yönetim biçimi idi.

Tam bağımsızlık, kendi geleceğine, kendisinin karar verebilme iradesidir. Bağımsızlık, bir milletin siyasal, ekonomik ve kültürel alanlarda emperyalist koşullardan kurtulması ve özgürlüğüne kavuşması ile gerçekleşir. Bireysel ve toplumsal özgürlüğün gelişmesi için en önemli araçlar da üretken/ bağımsız bir ekonomi (borç batağında boğuşmayan) ve bilimsel-akılcı-çağdaş eğitimdir.

Toplumun geleceğini bireylere verilen eğitimin niteliği belirler. Bilimsel-akılcı ve çağdaş eğitimden amaçlanan şey, her türlü dogmalardan, kalıplaşmış düşüncelerden uzak, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür, bilimsel düşünebilen, vatanını, milletini seven, sorumluluk alan yurttaşlar yetiştirmektir. Yani aklını özgürce kullanan, eleştiren, sorgulayan, deneyimci, yaratıcı, üretici bireyler…

Buyurgan, baskıcı yönetim anlayışının ürünü olan ezberci, dinsel temellere dayalı “medrese eğitimi” ise kendisine verilenler ile yetinen, her şeyi sorgulamadan olduğu gibi kabul eden, başına gelenleri yazgı sayıp- boyun eğen, edilgen/ kullanılan, susan (mürit), haklarının ve sorumlulukların bilincinde olmayan ve savunamayan insan tipini yaratır.

Değerli Halkımız, Türkiye’miz, Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünde yeniden bir Kurtuluş Savaşı, Vatan Savaşı vermektedir. ABD ve İsrail Devleti’ne karşı Güneydoğu sınırlarımızda, ikinci bir İsrail’in kurulmasına ve ülkemizin bölünmesine geçit vermemek için emperyalist ABD’nin “kara gücüm” dediği PKK/ PYD gibi taşeronlara karşı savaşmaktadır. Yine Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatan’da ABD, İsrail, Fransa, Yunanistan’la cephe cepheye gelmiştir ve ülkemizin çıkarlarını onlara karşı savunmaktadır. Kahraman Azerbaycan halkı da İşgal altındaki topraklarını İşgalci Ermenistan’dan kurtarmaktadır. ABD/ İsrail buradan da Türkiye’ye yeni bir cephe açma girişiminde bulunmuştur. Buradan kahraman Azerbaycan Halkını da selamlıyorum.

Sonuç olarak 97 yıllık cumhuriyetimizin yarım kalan devrimlerini Avrasya ikliminde tamamlayacağız. Bağımsız, başı dik yaşayacağız. Borçlanma ekonomisinden üretim ekonomisine geçeceğiz. Kalkınmamızı, refahımızı orada gerçekleştireceğiz. Yarım kalan Kemalist Devrimlerimizi orada tamamlayacağız.

Bizim için en önemli olan Türk halkının aydınlık geleceğidir. Bundan asla vazgeçmeyiz

Cumhuriyetimizin 97.Yılı tüm ulusumuza kutlu olsun. Saygılarımla

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir