Vali Arslantaş’ın 29 Ekim mesajı

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Kutlama Mesajı yayımladı.

Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer verdi:

Mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna, imkansız gibi görünen çetin bir mücadelenin ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Her türlü zorluklara rağmen, aziz milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla, genci yaşlısı, kadını erkeği topyekûn inanç ve kararlılıkla mücadele ettiği Kurtuluş Savaşımız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır.

Bu önemli zaferin ardından, aziz milletimize bırakılmış en büyük emanet olan Cumhuriyet, Devletimiz için sadece bir yönetim şekli değil, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan, şanlı tarihimizdeki dönüm noktalarından biri olarak, bağımsızlığımızdan ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin tüm Dünyaya ifadesi olmuştur.

Bugün bizlere düşen, Atalarımızın bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyerek miras bıraktığı bu emanete sahip çıkmak ve Türkiye Cumhuriyetini her alanda muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan ve yorulmadan çalışmaktır.

Bunun için Milletçe en büyük gücümüz kadim medeniyetimizden aldığımız güç ile birlikte, her daim muhafaza ettiğimiz birlik beraberlik ruhumuzdur. Ülkemiz bu ruhla Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl hedeflerine olan yürüyüşünü kararlılıkla sürdürmektedir. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek yolumuza devam ettiğimiz sürece de hiçbir engel, daha gelişmiş, daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke olmaktan bizi alıkoyamayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm Burdurlu hemşerilerimin “Cumhuriyet Bayramı’nı” en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir