Başkan Özbek sert çıktı: “belediyemize ve bana komplodur”

Sosyal medyada Yeşilova çöplüğünde birçok köpek leşi bulunduğu iddia iddiasıyla hakkında bir linç kampanyası başlatılmış olan Yeşilova Belediyesi ve Başkanı Nuri Özbek sert çıktı; “bu belediyemize ve bana kurulan bir tuzak ve komplodur” dedi.

Sosyal medyada 5 Nisan’da Yeşilova Belediyesi ve Başkanı Nuri Özbek’e yönelik bir linç kampanyası başlatılmış; Yeşilova çöplüğünde birçok köpek leşi bulunduğu iddia edilmişti. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED’in) Facebook hesabı üzerinden 5 Nisan’da Yeşilova çöplüğü olup olmadığı belli olmayan köpek ölüleriyle dolu bir çöplük fotoğrafı yayınlanarak Başkan Özbek hedef tahtasına oturtulmuş, çok sayıda köpeğin Yeşilova’da vahşice öldürülerek çöplüğe atıldığı iddia edilmişti. “Burdur Yeşilova İlçesi’nde çöplükte vahşet” başlığıyla nerede olduğu belli olmayan köpek leşleriyle dolu bir çöplük resmi paylaşılarak, “sayısız köpek ölülerinin bulunduğu çöplükteki vahşete dair Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek’i sorguluyoruz. Kendisini defalarca uyarmamıza rağmen kısırlaştırma yapmayan Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek’i kınıyoruz. Başta Burdur Orman ve Su İşleri Müdürlüğü olmak üzere bu zavallı köpekleri vahşice öldürüp çöplüğe atan katilleri bulmak için tüm kurumları göreve davet ediyoruz” şeklinde komplo kokan bir üslupla yayınlar yapılmıştı. Paylaşıma araştırma yapmadan sazan gibi atlayan Konfederasyonun Burdur temsilcisi de “bu şahsın partisince de sorgulanması lazım” şeklinde açıklaması yapması olayın tuzu biberi olmuştu.

BU BANA VE BELEDİYEMİZE YAPILAN BİR KOMPLODUR

Başkan Özbek yaptığı açıklamada fotoğrafları sosyal medyada gördüklerini, “Belediye olarak hiçbir zaman köpek itlafından bulunmadık. Kendim de bir hayvanseverim. Bu yapılan paylaşımların bizimle alakası yok. Bazı kişiler tarafından belediyeye suç isnat etmek için uydurulmuş şeylerdir. Bu bana ve belediyemize yapılan bir komplodur” dedi.

BAŞKAN ADAYI BİR ŞAHSİYET BELEDİYE’YE ÇAMUR ATMAYA ÇALIŞTI

Belediye başkanlığına aday olan, “kendini belediye başkanı görmek isteyen bir kişi”nin ölü köpek resimleri yayınladığına dikkat çeken Başkan Özbek, ” Yeşilova Belediyesi’ne çamur atmaya çalıştı. Bu şahsı mahkemeye vereceğimizi ilan edince sağa sola bu fotoğrafları ulaştırdı. Bu şekilde bir kampanya oluşturdular ve benim hakkımda yanlış bir algı oluşturdular” diye konuştu.

HAYVAN BARINAK YAPMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Belediye olarak hayvan barınağı yapmak için çalışmaları olduğunu da anlatan Özbek, “çalışacak kişiyi ayarladık. İlçe genelinde bir kampanya başlatıyoruz. Vatandaşımızın artan ekmeklerini çöpe atmalarını önleyip poşetle toplayacağız” dedi.

ÇÖPLÜKTE HERHANGİ BİR ÖLÜ KÖPEĞE RASLANMADI

Başkan Nuri Özbek, paylaşımda köpek ölülerinin olduğu ileri sürülen belediye çöplüğünde de incelemede bulunduğunu, ancak herhangi bir köpek ölüsüne rastlanmadığını belirtti.

HAYKONFED HESABINDAKİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir