Genelkurmay ve MİT ciddiye almamış!

Meclis Darbe Komisyonu Başkanı Reşat Petek: Genelkurmay ve MİT cevap vermedi

Meclis Darbe Komisyonu, raporunu hazırlayamıyor. Sebebi olarak Komisyonun Genelkurmay ve Milli İstihbarat Teşkilatı’na yazdığı yazının cevabının gelmemesi gösteriliyor. Yani Genelkurmay ve MİT Komisyon’u ciddiye almamış.

CEVAP GELİRSE RAPOR TATMİN EDİCİ OLUR

Meclis Darbe Komisyonu, raporunu hazırlamak için Genelkurmay Başkanlığı’ndan ve Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan cevap bekliyor. Komisyon Başkanı ilimiz Ak Parti Milletvekili Reşat Petek, yazım işinin Genelkurmay ve MİT’ten gelmeyen cevaplar nedeniyle tamamlanamadığını söyledi. Genelkurmay ve MİT’in vereceği cevabın önemine dikkat çeken yapan Petek, “cevap gelirse, rapor tatmin edici olur” dedi.

Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, Ocak ayında “belki 1 ay sonra veya 1 ay 15 gün sonra komisyon çalışma raporumuz da tamamlandıktan sonra bu sorularınıza açıklık getirecek, komisyon raporuna dönüşmüş bilgileri sizlerle paylaşacağız” demişti. Aradan 4 ay geçtiği halde rapor tamamlanamadı.

GENELKURMAY VE MİT’TEN CEVAP BEKLİYORUZ

Raporun düzenlenememesine sebep olarak Genelkurmay ve MİT’ten istenen cevapların gelmemesi gösterildi. Hürriyet Gazetesi’nden Murat Yetkin’e konuşan Komisyon Başkanı ilimiz Ak Parti Milletvekili Petek, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli İstihbarat Başkanlığı’ndan henüz cevapların gelmediğini açıkladı.

Kendilerinde Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadelerinin olmamasından dolayı, kamuoyunda raporun eksik bırakıldığı inancının yaygın bir kanı olması sebebiyle Genelkurmay’a ve MİT’e yazı yazdıklarını belirten Petek, “MİT’ten henüz bir cevap gelmedi; göndermeyeceğiz diye bir cevap da gelmedi. Araya referandum girdi tabii. Genelkurmay Başkanlığı’na da sorular yönelttik, oradan da gelmedi. Gelmesi beklentisi var tabii. Cevap gelmesini isteriz tabii. Böylelikle rapor daha olgun, kamuoyunu daha tatmin eder bir şekil alır” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir