Başkan Özcan, açık ve net konuştu

Başkan Özcan: “HDP ile ittifak halinde ayrılırım”

ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın parlamento kolu HDP ile tavırlarıyla bilinen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gazetecilerin sorularını yanıtladığı belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak “Şeffaf Masa” programında CHP-HDP ittifakıyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Partisinin HDP ile resmi olarak yapacağı bir ittifakta ne yapacağı yönündeki bir soruya açık ve net “ayrılım” diye cevap verdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 1 Mart akşamı gazetecilerin sorularını cevapladığı “Şeffaf Masa” programında CHP-HDP ittifakı ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. HDP’ye bakış açısının her zaman

net olduğunu ifade eden Özcan, “HDP, ‘PKK terör örgütüdür. Silahları bıraksın. Bizim terör örgütleriyle işimiz olmaz’ derlerse çiçeğimi alır HDP’ye giderim” dedi.

Partisinin HDP’yle resmi olarak yapacağı bir ittifakta tutumunun ne olacağı yönündeki bir soru karşısında ise, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden beni bir tek şey ayırır. CHP, benim hazzetmediğim bir partiyle resmi ittifaka girmediği sürece ben CHP’li olarak öleceğim. HDP ile ittifaka girerse hiç tereddüt etmem ayrılırım. Kısmen veya tamamen resmi olarak HDP ile CHP ittifak yaparsa partiden ayrılırım” diye konuştu.

Bolu’da yayınlanan Köroğlu gazetesinde Aslı Alkış’ın haberine göre, Bolu Belediye Meclisi 2021 yılı Mart ayı birinci oturumunda da HDP ile ilgili tutumundan bahsetmişti. Başkan Özcan, toplantıda iki yıl boyunca yaptıkları belediye çalışmaları hakkında AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi il başkanlarına bilgi vermek istediğini dile getirerek; İl başkanlarına bir araya gelme çağrısında bulundu. AK Parti İl Başkanı Suat Güner, MHP İl Başkanı Cihan Başaran, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu ve Saadet Partisi İl Başkanı İsa Sayın’a çağrıda bulunan Başkan Özcan, il başkanlarının görüş ve eleştirilerini almak istediğini ifade etti. HDP’ye kapılarının kapalı olduğunu da vurgulayan Başkan Özcan; “Siyasi parti il başkanlarımızın belirleyeceği bir alanda ister basına açık, isterse basına kapalı şekilde kendilerine çalışmalarımızı sunmak istiyorum. Böylelikle eleştirilerini ve olumlu görüşlerini bize iletebilirler. Ancak HDP’ye kapılarımız kapalı. HDP’den davet beklemiyorum ederlerse de icabet etmiyorum” şeklinde konuştu.

HDP, ‘PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR’ DERSE ÇİÇEĞİMİ ALIR GİDERİM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 01 Mart pazartesi gazetecilerin sorularını yanıtladığı “Şeffaf Masa” programında da CHP-HDP ittifakı ile ilgili de çarpıcı bir açıklama yaptı.

HDP’ye bakış açısının her zaman net olduğunu aktaran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “HDP, ‘PKK terör örgütüdür. Silahları bıraksın. Bizim terör örgütleriyle işimiz olmaz’ derlerse çiçeğimi alır HDP’ye giderim” dedi.

CHP İTTİFAK YAPARSA PARTİDEN AYRILIRIM    

Partisinin HDP ile resmi olarak yapacağı bir ittifakta ne yapacağı yönündeki bir soruya ise, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden beni bir tek şey ayırır. CHP, benim hazmedemediğim bir partiyle resmi ittifaka girmediği sürece ben CHP’li olarak öleceğim. HDP ile ittifaka girerse hiç tereddüt etmem ayrılırım. Kısmen veya tamamen resmi olarak HDP ile CHP ittifak yaparsa partiden ayrılırım” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.