Başkan Şenel’e yapılan saldırı silahlı bir örgüt işi

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’e düzenlenen silahlı saldırının altından “suç işlemek için kurulan bir örgüt” çıktı. Şüphelilerin konutları, cephanelik gibi… Mahkeme 3 şüpheliyi tutukladı.

Dün taburcu olarak evinde istirahate çekilen ve ameliyattan sonra sıkılan 8 kurşundan ikisinin “kendisine hediye kaldığı”nı aktaran Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’e silahlı saldırı düzenleyenlerin “silahlı örgüt” elemanı olduklarını ortaya çıktı.

Dün taburcu olan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel
konutunda istirahate çekildi (Foto: Mesut Madan)

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Burdur ve Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonları sonucu 13 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltın adı ve konutlarında yapılan aramada adeta bir cephanelik ortaya çıkarıldı.

Şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, çok sayıda dijital materyal, 7,65 mm çapında 1 tabanca, 9 mm çapında 1 tabanca olmak üzere toplam 2 tabanca, uzun namlulu 1 silah, , seyyar dipçikli 1 av tüfeği, yarı otomatik 1 av tüfeği, 1 av tüfeği, uzun namlulu 4 silah, 7.65 dolu 6 fişek, 9*19 mm dolu 20 fişek, 9*19 mm çapında boş 38 kovan, 45 kalibre boş 16 kovan, çekirdeği hasar görmüş dolu 45 kalibre 1 fişek, 45 kalibreye ait şekli bozulmuş 2 çekirdek, 9*19 mm çapında 4 mermi çekirdeği, 12 kalibre dolu 31 fişek, 16 kalibre dolu 12 fişek, 1 boş şarjör ele geçirildi.

Haklarında “suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak”, “silahla yaralama”, “konut dokunulmazlığını ihlal”, “uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak”, “6136 Sayılı Kanuna muhalefet”, ve “5809 Sayılı Kanuna muhalefet” suçlarından işlem yapılan 13 şüpheli şahıstan 6’sı Savcılık talimatıyla serbest bırakıldı; LA, NEE, GK, MSK isimli şahıslar adli kontrol şartıyla serbest kaldı; ŞG, DB, EE ise bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir