Başkan Şenel’in yapılan silahlı saldırının failleri yakalandı

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine konutunda sabaha yakın yapılan silahlı saldırının şüphelisi şahıslar akşam olmadan yakayı ele verdi.

Kendisine yapılan saldırının müsebbibi hakkında, 30 Mart 2020 tarihinde fuhuş ve benzeri yasadışı suçlardan dolayı ruhsatı iptal edilerek kapısına kilit vurulan otelin işletmecilerine işaret eden Başkan Şenel, “olayın bize göre başka nedeni yok” açıklamasından sonra polis şüpheli failleri bir bir eliyle koymuş gibi yakaladı.

Burdur valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, daha önce gözaltına alınan bir kişiyle birlikte, “olayın şüphelisi olarak mülkiyeti Belediye’ye ait olan SL isimli otelin işletmecisi EE iki tabanca ile birlikte, ayrıca 6 şahıs Antalya’da yakalanarak gözaltına” alındı.

EE’nin işlettiği SL adlı otelin işletme ruhsatı, Kimlik Bildirme Kanunu’na aykırı hareket etmesi sebebiyle Yeşilova Kaymakamlığı’nın bildirimi üzerine Belediye’ce 15 Nisan’da iptal edildiği belirtildi.

Öte yandan çocukların cinsel istismarı, kasten yaralama, adam öldürmeye tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydı bulunan suç makinesi halindeki EE’nin, olayın cereyan ettiği saate yakın bir zamanda Antalya İlinden gelerek Burdur’a giriş yaptığı ve olay saatinin hemen sonrasında plakasını kapatarak ilimizden ayrıldığının, Plaka Tanıma Sistemi kayıtlarından tespit edildiği ifade edildi.

Valiliğin açıklamasında ayrıca, gün boyu sosyal medyada her paylaşımda Başkan Şenel’in silahlı saldırıya uğramasının Salda Gölü Millet Bahçesi projesi kapsamında yürütülen çalışmalarla ilişkilendirilmeye çalışılmasına da değinilerek, meydana gelen olayın, Salda Gölü ve burada yürütülen çalışmalarla bir ilgisi bulunmadığı belirtildi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir