Yeşilova Belediye Başkanı Şenel’e silahlı saldırının pere gerisi

Sabah saat 05,00’e doğru evine gelen bir şahıs tarafından kurşun yağmuruna tutulan ve eşi ile birlikte ayaklarından vurulan Burdur/ Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel saldırıyı, fuhuş yapıldığı iddiasıyla kapattırdığı turistik bir otele bağladı. Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Başkan Şenel, “bizce başka bir fail yoktur” dedi.

Burdur/ Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, Koyunlar Çeşme Mahallesi’ndeki bahçeli evinde sabah 05,00 sularında polis kimliği ile evine gelen bir şahıs tarafından kurşun yağmuruna tutuldu ve eşiyle birlikte ayaklarından vurularak yaralandı.

Yeşilova’da ilk tedavisi yapılan Başkan Şenel ve eşi, daha sonra Burdur Devlet Hastanesi’nde ameliyata alındı.

5 el ateş eden saldırgan cani Başkan Şenel’in her iki ayağından vurdu. Eşine de sıkan saldırgan onu da ayaklarından yaraladı.

Burdur Valiliği’nce yapılan son dakika haberine göre, ameliyatla ayaklarındaki kurşunlar çıkarılan Başkan Şenel’in dinlenmeye çekildi. Eşinin ayaklarına isabet eden kurşunların sıyırıp geçmesi sebebiyle ameliyata alınmadığı öğrenildi. Başkan Şenel ve eşinin sağlık durumunun iyi olduğu, hayati bir tehlikesinin olmadığı belirtildi.

MESELE SALDA GÖLÜ MİLLET BAHÇESİ Mİ KAPATILAN OTEL Mİ?

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Başkan Şenel, fuhuş yapıldığı saptanan bir otelin ruhsatını iptal ettiklerini, otelin kapatıldığını, bu yüzden saldırıya uğradığını belirterek, “olayın bize göre başka bir nedeni yok” dedi.

Başkan Şenel ve eşinin silahlı saldırıya uğraması, gün boyu sosyal medyada gündem oldu.

Genellikle paylaşımda bulunanlar, Başkan Şenel’in Salda Gölü Millet Bahçesi projesine karşı verdiği mücadeleyi andı. Yeşilova Belediye binası önünde yapılan basın açıklamasında CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, AK Parti’nin ayrımcı ötekileştirici, düşman kamplara bölücü siyasetlerinin bir sonucu olarak değerlendirdi.

Ceyhan Mumcu

Canı pahasına ilçesinin tabiat varlığı #SaldaGölü’nü korumaya çalışan Burdur Yeşilova’nın örnek Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e acil şifalar diliyorum.

Şenel, unutulan değerleri hatırlattı.

Rantçılığa karşı Halkçılık

Bencilliğe karşı Diğerkâmlık

kordⓔlya @smyrna1923

Salda Gölü’ nü

Talana, ranta karşı koruyan

CHP’li Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi silahlı saldırıya uğradı

Failleri kim? diye düşünüyor gibi yapalım

Lâkin

Gerçeklere ve doğrulara kurşun işlemez!

MYWAY @mywayTurkey

Salda’yı koruyan belediye başkanı ve eşine silahlı saldırı- Kum skandalını ortaya çıkarmıştı

Güven İslamoğlu @guvenislamoglu

Salda Gölü’ne kum skandalını ortaya çıkaran Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, sabah saatlerinde evlerinde silahlı saldırıya uğramış. Finike’de mermer ocaklarına karşı mücadele ederken öldürülen Ali-Aysin Büyüknohutçu çiftini hatırlattı.

T.C. İçişleri Bakanlığı #EvdeHayatVarApartman @TC_icisleri

Kaç Saat Oldu? Yer küre Avrupa-Afrika @kacsaatolduson

Salda Gölü için canla başla mücadele eden Yeşilova BB Mümtaz Şenel, ‘Yapılaşma buranın sonu olur. Tıpkı Ayder ve Uzungöl’de yaşadığımız gibi. Benim son duyduğum da şu; burası Suudilere söz verilmiş.’ diyeli 7 ay bugün evinde eşi ve kendisi silahlı saldırıya uğrayalı birkaç saat oldu

metin cihan @metcihan

saldırıya uğrayan belediye başkanı mümtaz şenel, salda gölü’nü yok edecek rant planını birkaç ay önce @OzlemGurses’e anlatmış.

* projede asansörlü klimalı onlarca bina var

* ihale gizli yapılmış şirketler şaibeli

* salda gölü suudlara söz verilmiş

Gürsel Tekin @gurseltekin34

Salda Gölü’nü, tabiat zenginliğimizi korumak için büyük mücadele veren Belediye Başkanımız Sn. Mümtaz Şenel’e yapılan saldırının nedeni fuhuş yapılan bir otelin ruhsatını iptal etmek. Halkın çıkarını korumak

Örgütlü kötülük asla kazanamayacak.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAYRAM ÖZÇELİK ADETA PATLADI

En son olarak milyonlarca yılda oluşmuş biyomineralizasyon yapıların kepçelerle kamyonlara doldurularak nakliyesi olayına atıfta bulunan Twitter paylaşımlarına AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik adeta patladı. Milletvekili Özçelik, “saldırı Yeşilova Belediyesine ait OTEL’in İşletmecileri ile aralarında olan bir çekişmenin sonucunda meydana geldiği bilindiği halde #SALDAGÖLÜ’NE bağlanması, kum alınmasına bağlanması tam bir sahtekârlık, düzenbazlık, hilekârlık olarak ortaya çıkmıştır” dedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir