Başkan Şimşek ne demek istedi?

Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu gibi paylaşım

Dün (6 Mayıs 2020 Çarşamba günü) yeni tip koronavirüs (kovid19) günlerinde fiziki mesafe kuralının gerçekleştirilebilmesi amacıyla Sultanderesi Fenişleri Kampüsü Salonunda yapılan Burdur Belediyesi Mayıs ayı Meclis toplantısında, AKP’li Meclis üyesi Cihat Çavuşoğlu’nun, CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek’in geçen yıldan beri Meclis toplantılarının canlı yayın hizmeti konusundaki gündem dışı konuşmasına sert tepki geldi. Başkan Şimşek’ten sosyal medya hesabından, “çiğ aş yemedik ki karnımız ağrısın, Siz bunları bırakın…”, “köylere yaptırdığınız devlet destekli süt sağım tesislerinde”ki yolsuzluklarınızdan bahsedin diyerek adeta Cumhuriyet Başsavcılığına yolsuzluk suç duyurusu gibi paylaşımda bulundu.

EVİ CAMDAN OLANIN KOMŞU EVE TAŞ ATMASI DURUMU

Dün Burdur Belediyesi Mayıs ayı Meclis toplantısı yapıldı.

AKP’li Meclis üyesi Cihat Çavuşoğlu, geçen yıldan beri Meclis toplantılarının canlı yayın hizmetini sürdüren CHP merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek’in yaptığı işle ilgili gündem dışı bir konuşma yaptı. Çavuşoğlu’nun, Başkan Şimşek’in gazetecilikle başkanlık arasında tercih yapması gerektiğini vurgulayan konuşmasına Serkan Şimşek’ten harlanmış ateş gibi bir cevap geldi. Süt Sağım tesislerindeki Ali Cengiz oyunlarına dikkat çekti.

CUMHUJRİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSU GİBİ PAYLAŞIM

Başkan Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, AKP’li Meclis üyesi Cihat Çavuşoğlu’na, köylerde süt üreticilerine yönelik yaptığı işlerde yolsuzluk imasıyla yüklendi. “Unutmayın 40 yıldır Benim ve atalarımın adı soyadı aynı. Ne bu günümüzde ne de geçmişimizde lekemiz yoktur. Ne adımızdan ne de soyadımızdan çekinti yaşamadık. Çiğ aş yemedik ki karnımız ağrısın” diyen Başkan Şimşek, “siz bu işleri bırakın köylere Devlet destekli yaptırdığınız süt sağım tesislerine nasıl fazla fatura kestirilir, gelen paralar kimlerle nasıl yenilir, süt paralarından tarım BAĞ-KUR’u ödenmesi için kesilen primler nasıl yatırılmadan hiç edilir, insanların emeklilikleri ile nasıl oynanılır, sonra da bunların üzeri kılınan namazlarla nasıl örtülür bunları konuşun…” şeklinde adeta Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu gibi paylaşımda bulundu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir