Başkan Sönmez, 32 kısım tekmili birden alayını zıplattı

Götürün beyler götürün; İsmail Sarı Amcamızın mirasını size yem ettirmeyiz!

Genellikle halkın ihtiyaçlarını saptayarak oluşturduğu siyasi ve toplumsal taleplerini eylemlilik çerçevesinde kamuoyuna malederek yetkililere duyurmayı siyasi bir gelenek haline getiren İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, gene ilçesinin önemli bir meselesi hakkında yazılı bir basın açıklaması yaparak yerel yetkililerden en üst düzeydekilere kadar tekmili birden alayını zıplattı. Başkan Sönmez, “Artı değer olarak Bucak’a ne yaptınız da tek artı değerimizi il merkezine taşımaya çalışıyorsunuz?” dedi.

Başkan Sönmez, AK Partililere soruyor: “AK Parti Bucak’a ne yaptı? 20 yıllık iktidarı döneminde Bucak’a olması gerekenin dışında artı değer olarak ne yapıldı? Maalesef kayda değer bir şey yapılmadı.”

Buna rağmen, “artı değer olarak Bucak’ın belki de tek kuruluşu olan”, “belki de çevre ilçelerin en önemli kuruluşlarından birisi olan” Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, binası depreme dayanıksız gerekçesiyle Bucak’tan il merkezine taşımanın planlarının yapıldığını iddia etti.

Milletvekillerinin ikisini birden canhıraş açıklamalar yapmasına neden oldu.

Bucaklıları değerlerine sahip olmaya davet eden Başkan Sönmez açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Bucak İsmail- Şerife Sarı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi tarihin tozlu yaprakları arasında maalesef yerini alacak gibi görünüyor. Neden mi? Nedeni şu; Ak Parti İktidarı bu kuruluşu Bucak’tan almayı planlıyor. Bu konu birçok ilde bulunmayan 13-18 yaş arası rehabilite gereken çocuklarımıza ait bir kurumun taşınmasını ilgilendirmektedir. Zamanında İsmail Sarı amcamız huzurevi yapmayı planlarken rehabilite edilecek çocukların daha çok ihtiyacı olduğu belirtilip, İsmail Sarı amcamız Rehabilitasyon merkezi yapılması için ikna edilmiştir. Kaldı ki bu tarz hizmetler Devletimiz tarafından yapılması gerekirken hayırsever iş adamlarımız tarafından yapılması da Bucak adına onur ve gurur vericidir.
Bu taşıma işlemi basit bir taşıma işlemi değildir. Şöyle ki, İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Bucak’ımızın belki de çevre ilçelerin en önemli kuruluşlarından birisiydi. Devletin nüfusa ve ihtiyaca binaen yapmak zorunda olduğu yatırımları (okul, yurt, sağlık kuruluşu, Pazar yeri, arıtma vs.) o hizmetleri çıkarın ve şöyle bir düşünün…
AK Parti Bucak’a ne yaptı? 20 yıllık iktidarı döneminde Bucak’a olması gerekenin dışında artı değer olarak ne yapıldı? Maalesef kayda değer bir şey yapılmadı.
Artı değer olarak Bucak’ın belki de tek kuruluşu olan Rehabilitasyon Merkezi taşınınca elimizde koskocaman bir sıfır kalacak. Geçmişe bakacak olursak zamanında AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiği Polis Koleji vardı, olsaydı artı bir değer olacaktı. Ama olmadı… 21 yıllık iktidarda Bucak’a artı değer katacak ne yatırım yaptınız? Lütfen bunu söyleyin.
Ayrıca AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Partisi kurulduğundan beri Bucak’a defalarca gelmiştir, her defasında sözler vermiş, ne verilen sözler yerine getirilmiş ne de siyasiler tarafından takibi yapılmıştır.
 Karacaören Barajı Antalya’ya bağlanarak Bucak’ın en önemli su kaynaklarında birisi dönemin siyasileri tarafından elimizden alınmış ve o dönemin siyasileri de göz yummuştur.
21 yıllık AK Parti İktidarında Bucakımıza gerek ekonomik gerek kültürel gerek eğitim anlamında çivi çakılmadığı gibi hazır elimizdekilerde Bucaklının elinden birer birer alınmaktadır. Karacaörene sahip çıkamadığınız gibi İsmail Sarı amcamızın mirasına da sahip çıkmamazlık umarım yapmazsınız. Bizim misyonumuz Bucak’ın makus kaderinin değişmemesidir.
Gelelim asıl konuya Rehabilitasyon Merkezi’nin taşınmasında sebep, binanın depreme dayanıksız olmasıymış. Tamam katılıyoruz, Rehabilitasyon merkezi bireyleri, çalışanları elbette daha güvenli bir binada olmalıdır. Bunu herkes ister, bina güçlendirilmesi gerekiyorsa güçlendirilsin, yıkılıp yapılması gerekiyorsa aynı yere yeniden yapılsın. Binanın yeniden yapım veya güçlendirilmesi sürecinde kurum Bucak içinde gerek devlet, gerekse özel sektörün bir binasında geçici olarak barınabilir. Mesela öneri olarak ilçemizde Umut Evleri halen faaliyette var, mevcut kurumu Bucak dışına taşıyacağınıza, çocuklarımızı ve personelimizi üzerek çevre kurumlara yerleştireceğinize yeni bina yapılana veya bina güçlendirilmesi yapılana kadar, geçici olarak yeni Umut evleri açılarak hizmet devam ettirebilir.
Depreme dayanıklı olmayan kurumlar taşınacaksa, bu da zorunlu ise; İlçe Emniyet Müdürlüğüde taşınsın çünkü çürük(!)raporu yıllardır var…Binası depreme dayanıklı değil. Kaymakamlık ve Belediye Binası da depreme dayanıklı değil, bu iki kurumu ve diğer depreme dayanıksız kamu kuruluşlarını neden taşımıyorsunuz? Hepsini taşıyın..
Fen Lisesini de defalarca götürmeye kalkıştınız, taşıyamadınız, Bucaklı engel oldu… Üniversitede açılan bir çok fakülteyi de götürdünüz, Daha neler neler… Türkiye’de birçok ilde olmayan 13-18 yaş ağır bakım rehabilitasyon hizmeti veren İsmail-Şerife Sarı Rehabilitasyon merkezini hep birlikte ilçemizde bırakmak için çaba göstermeliyiz. Ve bunu başaracağız. Merhum İsmail Sarı amcamızın mirasını sizlerin kirli oyunlarına yem etmeyeceğiz…
Size soruyorum geçmişte Emin Gülmez gibi Mehmet Cadıl abimiz gibi hayırsever iş adamlarımızın isimlerine yaptığı binalar yıkılıp veya taşınarak isimlerinin silindiği gibi İsmail-Şerife Sarı Rehabilitasyon Merkezi’nin de ismi silinecek midir? Bunu cevaplamakla mükellefsiniz, zorundasınız.. BUCAK HALKI VE MERHUM İSMAİL SARI AMCAMIZ SİZE HAKKINI ASLA ve ASLA HELAL ETMEYECEKTİR…
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.