Rektör Korkmaz’dan Yeni Öğrencilere Otogarda Karşılama

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarına göre MAKÜ’ye yerleşen yeni öğrencileri Burdur otogarında karşıladı.

Aileleriyle birlikte kayıt yaptırmak için sabahın erken saatlerinde Burdur’a gelen öğrenciler, otogarda açılan MAKÜ standında karşılarında Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ı buldu. Hem öğrencileri hem de aileleri otogarda karşılayan Rektör Korkmaz, ‘MAKÜ ailesine hoş geldiniz’ diyerek, öğrenci ve velilere üniversite hakkında bilgiler verdi.

Kayıt işlemleri için şahsen başvuru yapmak için farklı şehirlerden Burdur’a gelen öğrenci ve veliler önce Burdur otogarında oluşturulan karşılama masasında ağırlandı. Rektör Korkmaz öğrenci ve velilerle bir süre sohbet etti. 

Türkiye’nin birçok ilinden Burdur’a üniversite eğitimi almak için gelen yeni öğrencilerin olduğunu belirten Prof. Dr. Korkmaz, kayıt döneminde yeni öğrencilerle buluşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, kente gelen öğrencileri 7 yıldır otogarda karşıladıklarını söyledi.

Burdur’a adım atar atmaz karşılarında rektörü görmenin şaşkınlığını yaşayan öğrenciler, rektör tarafından otobüs terminalinde karşılanmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ettiler. Böyle bir karşılamayı beklemediklerini belirten aileler ise Rektör Korkmaz tarafından karşılanmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler ve çocuklarını emanet edecekleri üniversitenin rektörüne teşekkür ettiler. Gençler bizim geleceğimiz çok memnun olduk, başarılarının devamını diliyoruz dediler. 

Rektör Korkmaz’dan üniversite ve kent hakkında bilgi alan öğrenciler ve aileleri daha sonra üniversiteye ait otobüslerle İstiklal Yerleşkesine götürüldü. Daha sonra MAKÜ İstiklal Yerleşkesinde bulunan “Kitap ve Kahve” adlı kafeteryada öğrenciler ve aileleriyle kahvaltı yapan Rektör Korkmaz, öğrencilere başarılar diledi. 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.