Başkan Sönmez’den Başkan Ünal’a çağrı

“Ulusal marketlere ruhsat vermeyin; yerel esnafımıza sahip çıkalım!”

“Küçük esnaf yiyicisi” diye adlandırılan zincir marketler ve süper marketlerin yerleşim yerlerinde giderek çoğalmaları, bu nedenle bakkal ve marketlerin iflaslarının artması, bu konuda son zamanlarda Cumhurbaşkanının zincir ve süper marketlerle ilgili yeni düzenlemeleri gündeme getirmesine değinen İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı bir açıklama yaparak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a çağrıda bulundu. Başkan Sönmez, Başkan Ünal’a, “Ulusal marketlere ruhsat vermeyin; yerel esnafımıza sahip çıkalım!” dedi.

İşte Başkan Sönmez’in açıklaması!

YEREL ESNAFA SAHİP ÇIKALIM!

Ülkemiz ve İlçemizde Küçük Esnaflar, Kıraathaneler, Kahvehaneler, Kırtasiyeciler, Zücaciyeciler ve Sanayi esnaflarımızla ilgili sorunları daha evvel Basın açıklamaları ile duyurmuştuk. Bugün yukarıdaki esnaflarımız ile birlikte çok büyük bir sıkıntı yaşayan ve artık yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Bakkal ve Market sahibi esnaflarımızın çaresizliğine hep beraber çare bulmak için Belediye Başkanımıza çağrıda bulunuyorum.

Bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusal marketler ile ilgili yeni düzenlemelerden bahsediyor ne satacak ne satamayacak vs. Biz de Diyoruz ki en küçüğü 500-1000 adet farklı kalemler de satış yapan Ulusal marketlerin ilçemizde daha fazla çoğalmasını önleyelim Belediye olarak yeni taleplere RUHSAT VERMEYELİM.

İlçemizden her ay eski para birimi ile 4-5 TRİLYON Ulusal marketler tarafından Bucak ekonomisinden çıkarılarak uçup giden bu para miktarını ilçemiz esnafına döndürelim. Bu Ulusalcıların Bucak da ki şubelerinde çalıştırdıkları istihdam ettikleri toplamda 100-200 kişi haricinde memleketimize hiçbir faydaları yoktur. Vergileri de, Mal alımları Bucak dışındadır.

Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de yaşanan Ekonomik sıkıntı özellikle küçük esnaflarımız da HAD SAFHADADIR. Sözde destek kredileriyle esnafımız her geçen gün faiz batağına sürüklenmekte ve borcu borçla kapatma yöntemine götürülmektedir.

Bizler Bucaklı olarak Yerel Esnaflarımıza sahip çıkmak zorundayız. Ulusal markete gittiğimiz zaman bırakın Bir ekmeği Veresiye almayı,1 Kuruşu dahi tahsil etmektedirler. Bunlar sadece Bakkalımıza Marketimize değil Yereldeki Manava, Hırdavatçıya, Aksesuarcıya, Kitapçıya, Kasaba, Balıkçıya, Tarım Makinaları satanlara, Zücaciyeciye varana kadar Müşteri portföyünü etkileyen yerlerdir.

Bu yüzden Bucaklı Hemşerilerimin huzurunda Belediye Başkanımız Sayın Emrullah Ünal’a çağrımı yeniliyorum.

Artık bugünden itibaren İlçemizde yeni açılacak olan Ulusal Marketlere İzin vermeyin bu çağrıma lütfen Kulak verin gelin hep birlikte YEREL ESNAFA SAHİP ÇIKALIM.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir