6 FETÖ’cü tutuklandı

FETÖ pes etmiyor; FETÖ’yle mücadele de bütün şiddetiyle sürüyor

ABD’nin devletimiz içindeki operasyonel silahlı kuvveti olan FETÖ Fethullahçı silahlı terör örgütü ile mücadele kapsamında Burdur merkezli 7 kentte yapılan eşzamanlı operasyonla 10 şüpheli şahıs yakalanmış, 6’sı tutuklanarak cezaevine konmuştur.

6-7 Eylül 1955’ten 15 Temmuz 2016’ya kadar NATO’nun devletimiz içinde Süper NATO (Kontrgerilla, Gladyo) olarak örgütlenmesinin son şekli olan Amerikancı Fethullahçı silahlı terör örgütü FETÖ pes etmiyor. Son zamanlarda daha adayken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “muhalefeti örgütleyerek seçimle devirme” planlarını ilan eden Baydın’ın faaliyetlerini artırmasına paralel olarak FETÖ de umudunu bağladığı son çare olarak seçim için kolları sıvaması ve uyuyan hücrelerini (kripto FETÖ’cüleri) harekete geçirmesi bunun kanıtıdır. Bu kapsamda güvenlik kuvvetleri de “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile mücadele ve mahrem yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalara, kararlılıkla devam etmektedir.”

Bu kapsamda Burdur Valiliğinden alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY Terör Örgütünün Mahrem Eğitim Yapılanmasına yönelik Burdur merkezli Adıyaman, Bursa, Hatay, İstanbul, Kahramanmaraş ve Van illeri olmak üzere toplam 7 (yedi) ilde, 10 (on) şüpheli şahıs yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

 Operasyon kapsamında işlem yapılan 10 şahıstan, 6’sı tutuklandı; 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı; 2 şahıs da Cumhuriyet Başsavcılığı’nca serbest bırakıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir