Başkan Tuncel, 3’üncü defadır güven tazeledi

Kovid19 tedbirleri kapsamında ertelen olağan Genel Kurulunu bugün kendi binasında yapan Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BCG), iki dönemdir görev yapan Kürşat Tuncel ve ekibini yeniden seçti. Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Gün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Tuncel, Bugün gerçekleşen olağan Genel Kurul toplantısında üçüncü defadır güven tazeledi.

Başarılı ve sıradışı hizmet ve projeleriyle Burdur basın camiasında sevilen ve saygı duyulan bir gazeteci olan Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Gün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Tuncel, faaliyet raporuyla da dikkat çekti.

Genel Kurul toplantısına, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve TGK Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Yeni, Alanya Gazeteciler Cemiyeti ve AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, AGF Genel Başkan yardımcısı Ahmet Duran Yenigün ve gazeteciler katıldı.

Faaliyet Raporundaki bilgilere göre, 19’u Bucaklı, 6’sı Gölhisarlı, 3’ü Ağlasunlu, Karamanlılı ve Tefennili, 54’ü Burdur merkezden toplam 81 üyeli BGC, merkezde 3 yerel gazete, Bucak’ta 3 günlük gazete, Gölhisar’da 2 haftalık gazete olmak üzere 8 yazılı medya, ayrıca internet gazeteleri, ajans muhabirleri, kurum basın bürosu üyeleri ve eski basın duayenleriyle renkli bir örgüt olduğu anlaşılıyor.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Gün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Tuncel toplantının açılış konuşmasını yaptı.

Salgın nedeniyle bir yıllık gecikmeyle genel kurul yapabildiklerini ifade eden Başkan Tuncel, “1989’da Bucak’ta üç yerel gazete, Gölhisar’da 2 tane olmak üzere toplamda 8 gazete. 81 üyemiz var. Bu 81 üyemizin 28’ bucak, 6’sı Gölhisar’da, 3 tanesi de Karamnlı, Tefenni ve Ağlasun’da. Cemiyetimiz Burdur’un meselelerine kafa yoran çözüm yollarının tartışılması için kafa yoran bir sivil toplum kuruluşu. Ben bu noktada üyelerimizin hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının devamında Başkan Tuncel şu görüşlere yer verdi:

“Pandemi sürecinden en olumsuz etkilenenlerin başında iletişim sektörü geliyor. Bizim işimiz iletişim. Bu süreçte son genel kurullarda basının sorunları dile getiriliyor. Pandemi sağlık sorunlarıyla sınırlı kalmayıp, başka ekonomik şartlar olmak üzere sosyal hayatı ve toplumsal düzeni alt üst eden bir süreç ve pek çok değişiminde tetikleyicisi konumunda. Biz basınında bu sürece ya adapte olmak ya da bu değişimin kodlarını çözmek zorundayız var olmak için. Evet, sorunlarımız var. Ama ümitsiz değiliz. Bir şekilde gazetecilik yaşamaya devam edecek.”

Eski BGC Başkanı Ercan Taraşlı’nın başkanlığında Divan Kurulu’nun oluşumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden toplantı, başka aday olmadığı için açık oylamayla yeni yönetimi seçtikten sonra sona erdi.

Kongre, Kürşat Tuncel, Abdurrahman Kızılkaya, Bilal Karasakal, Harun Sivrikaya, Meral Öztürk, Mesut Madan, Onur Özkan, Serkan Şimşek ve Süleyman Taraşlı’yı Yönetim kuruluna, Hasan Türkel, Şadiye Ünal ve Hayal girişim Denetim kuruluna, Mehmet Cadıl, İsmail Vural ve Mustafa Tulum’u Onur Kuruluna, Ercan Taraşlı, Adnan Taraşlı, Abdurrahman Kızılkaya ve Kürşat Tuncel’i TGF delegeliğine, Ercan Taraşlı, Adnan Taraşlı, Abdurrahman Kızılkaya ve Kürşat Tuncel’i AGF delegeliğine seçti.

Genel Kurulun ardından gazeteciler İstasyon Park’ta öğle yemeğine katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.