Başkan Ünal’dan birleştirici ve ikna içerikli cevap

Bucak Belediyesi’nin asırlık bir çeşme olan ve zamanla üç kez restorasyona tabi tutularak özgünlüğünü kaybettiği iddia edilen Üçpınar Çeşmesi’ni, Çubukiçi Deresi Peyzaj Projesi kapsamında yıkması üzerine ilçede başlayan yoğun tartışma biteceğe benzemiyor. İYİP Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez’in açık mektup yayımlamasını müteakiben Başkan Ünal’dan birleştirici ve ikna içerikli bir cevap geldi. Başkan Ünal, “Ne yaparsanız yapın, Çubukiçi Deresi cazibe merkezi olacak!” dedi.

Çalışkan bir Belediye olan Bucak Belediyesi, arkasına siyasi iktidarı da alarak ilçenin görünümünü değiştirecek ve modernleştirecek önemli projelere imza atıyor.

Çubukiçi Deresi Peyzaj Projesi ile atıl, bakımsız ve ilkel bir halde olan dere cazibe merkezi haline getirilecek.

Üçpınar Çeşmesi de anılan derenin bir parçası olarak ister istemez yenilecek.

Bu kapsamda Belediye Pazar günü çeşmeyi yıkınca Bucak’ta muhalefet kızılca kıyamet kopardı.

Sosyal medya adeta sallandı.

Herkes ağzına geleni söyledi.

Bu kapsamda İYİP Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez de konuyu görüşmek üzere Başkan Ünal’ı arayıp cevap alamayınca açık mektup yayınladı.

Başkan Sönmez, “Artık Tarihi Üç Pınarımız yok oldu, Üç Pınar Demek Meydan demekti, Üç Pınar demek Belediye demekti, Üç Pınar demek Halkbank demekti, Üç pınar Demek Buluşma Noktası demekti…” dedi.

“NE YAPARSANIZ YAPIN, ÇUBUKİÇİ DERESİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK!”

“Açık mektub”a sosyal medya hesabı üzerinden birleştirici, saygılı ve ikna içerikli ifadeler barındıran bir paylaşımla cevap veren Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “altta iki görsel paylaşıyorum: Birinci resim 1930’lardaki Üç Pınar çeşmesinin ilk hali (hem de şimdiki yerinde değil daha aşağılarda bir yerde), ikinci resim ise üç kez restore edilmiş, yeni üç pınar çeşmesinin son hali, tarihi özelliğini sizlerin takdirine bırakıyoruz. Sevgili Sefa Başkan, Resimlerdeki çeşmelere iyi bak hangi tarihten bahsediyorsun. Öyle bir açıklama yapıyorsun ki 1930’ların Üçpınar çeşmesini yıkmışız gibi paylaşımda bulunuyorsun.  Üç pınar çeşmesi bir yere gitmiyor. Üçpınar yine meydanda yerini alacak, Üçpınar yine buluşma noktası olacak” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir