Başpehlivan Sarı Fırtına’dan Başkan Ercengiz’e destek

Kırkpınar’ın Baş Pehlivanı Yağlı Güreş Sporu’nun gözde şampiyonu Sarı Fırtına olarak da bilenen İsmail Balaban,  Yağlı Güreş Sporuna sahip çıkan, geçtiğimiz Sonbahar’da ilk Burdur Yağlı pehlivan Güreş Festivali’ni başlatan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e destek için Burdur’a geldi.

Yağlı Güreşin sahip çıkılması gereken bir ata sporu olduğunu her fırsatta dile getiren ve Burdur’da ilkini gerçekleştiren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i de pehlivanlar yalnız bırakmadı. Kırkpınar Baş Pehlivan’ı İsmail Balaban, ikiz kardeşi Turan Balaban ve Milli Sporcu Ali Gün Yerel Seçimler öncesi Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i Makamında ziyaret ederek kendisine başarılar dilediler.

Baş Pehlivan’ı İsmail Balaban, ikiz kardeşi Turan Balaban ve Milli Sporcu Ali Gün ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “yağlı güreşin Türk’ün gücünü ortaya çıkaran bir spor olması nedeniyle, ata sporumuza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Buna halkımızın da sahip çıkacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ali Orkun Ercengiz’in projeleri

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir