Başpınar yangını mağdurlarına yardım kampanyası

Geçen hafta sonu Tefenni ilçemizin Başpınar köyünde cereyan eden ve 5 evin cayır cayır yanarak kül olmasına, 5 ailenin mağdur olmasına sebep olan yangın sonrası, yangın felaketinden perişan olan aileleri ziyaret eden Vali Yılmaz’ın söz verdiği resmi yardıma rağmen, Türk toplumunun en önemli özelliklerinden biri olan geleneksel toplumsal yardımlaşma harekete geçti. Başpınar Muhtarlığı bünyesinde yardım kampanyası başlatıldı.

30 Temmuz 2017 tarihinde Tefenni/ Başpınar Köyü’nde birbirine bitişik 5 konut bir anda çıkan yangının alevleri arasında cayır cayır yanarak kül olmuştu. Yangın esnasında bir cenaze töreninde olan köy halkı, töreni bırakarak yangını söndürmeye çalışsa da evleri saran yangının alevleri karşısında fazlaca bir başarı gösterememiş; ancak gelen itfaiye yangını söndürmüştü. Ancak yangın evler kullanılamayacak hale geldikten sonra söndürülebilmişti.

Daha sonra Burdur Valisi Şerif Yılmaz, yangınzede aileleri ziyaret ederek yardım sözü vermişti.

Yangını izleyen süreçte toplumsal yardımlaşma harekete geçerek, Başpınar Muhtarlığı bünyesinde bir yardım kampanyası başlatıldığı, Muhtarlık adına Ziraat Bankası’nda bir hesap açıldığı öğrenildi.

Yardımsever vatandaşlar için:

Hsb no:                38455473-5002 59-Tefenni/ Burdur Şb.

İBAN no:             TR66 0001 0000 5938 4554 7350 02

Hesap adı:          Yangında hasar görenlere bağış hsb.

İşte yangın, BurdruWeb Videosundan!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir