Kumpas mağdurlarına iade-i itibar! YAŞ kararları olumlu; FETÖ ile mücadele edebilecek bir liste

 

FETÖ’ye karşı mücadele eden subaylar terfi aldı; Emekli

Tümgeneral Beyazıt Karataş, Yüksek Askeri Şura kararları oldukça olumlu

Yüksek Askeri Şura kararlarında, kumpas davalarında yargılan askerlere iade-i itibar verildi; kumpas mağdurları terfi aldı. Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarını değerlendirdi, terfilerin oldukça olumlu olduğunu, FETÖ ile mücadele edebilecek bir liste çıktığını söyledi.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, son dönemin en kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı yapıldı. Bir Amerikan operasyonu olan kumpas davalarında yargılanan askerlere iade-i itibar verildi; kumpas mağduru askerler terfi aldı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında tuğamiralliğe terfi eden 14 albayın 6’sı, kumpas davalarında yargılandı. Terfi alan kumpas mağdurları arasında Hava Kuvvetlerinde 3, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda is

e 1 isim var.

KUMPAS MAĞDURLARINA İADE-İ İTİBAR;

FETÖ’YE KARŞI MÜCADELE EDEN SUBAYLAR TERFİ ETTİRİLDİ

FETÖ’nün kumpas davalarında hedef oldular. Ancak pes etmediler. FETÖ’cülere karşı mücadele ettiler.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarında FETÖ’nün Balyoz, Askeri casusluk kumpaslarında yargılanan isimler dikkat çekti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında terfi alarak tuğamiral olan 14 albayın 6’sı FETÖ’nün kumpaslarla hedef aldığı isimler. Kurmay Albay Ayhan Türker Koçpınar, Kurmay Albay Ayhan Gedik, Kurmay Albay Şafak Duruer, Kurmay Albay Yavuz Kılıç ve Kurmay Albay Mehmet Cem Okyay Balyoz kumpasında, Kurmay Albay Yalçın Özkütük de Askeri Casusluk kumpasında yargılanmıştı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı terfi listesinde ise Askeri Casusluk kumpası sırasında tutuklanan Pilot Kurmay Albay Oğuz Okuyucu ile 15 Temmuz’un ardından TSK’ya geri dönen pilot kurmay albaylar Yaşar Kadıoğlu ve Fidan Yüksel yer aldı. Darbe girişimi gecesi Tuğgeneral Semih Terzi’nin Diyarbakır’dan Ankara’ya gidişini geciktiren Pilot Kurmay Albay Özkan Edip Akgülay de terfi edilen isimler arasında.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı terfi listesinde ise Balyoz kumpasında tutuklu kalan Kurmay Albay Sami Yüksel yer aldı.

FETÖ’cülerin kumpasıyla Poyrazköy

Davası’nda hapse atılan Mustafa Turhan Ecevit ile Ercan Kireçtepe de hizmet süresi iki yıl uzatılan albaylar listesinde yer alıyor.

Tuğgeneral ve tuğamiralliğe terfi edilen 61 albay arasında Amerika destekli darbe girişimine karşı mücadele eden isimler dikkat çekiyor. Darbecilerle çatışmaya giren ve öldüğü sanılan Kartaltepe Kışlası Komutanı Piyade Albay D

avut Ala da terfi aldı. Ala, o gece yaşadıklarını 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na anlatmıştı.

YAŞ KARARLARI OLUMLU; FETÖ İLE MÜCADELE EDEBİLECEK BİR LİSTE!

Ulusal Kanal’da Başkent Kulisi programına Erdem Atay’ın sorularını yanıtlayan Karataş, YAŞ kararlarını değerlendirdi. Terfi edilenler arasında kumpas davalarında hapis yatmış kişilerin olmasının Türk Silahlı Kuvvetleri için önemine değindi.

Karataş, siyasilerin artık Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ellerini çekmelerini istedi.

Emekli Tümgeneral Karataş, geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarılması gerektiğini de vurguladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir