Batı Akdeniz’e Teknik Destek Programı

Antalya, Burdur ve Isparta’nın kalkınmasına yönelik faaliyetlerini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürüten Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), kamu ve özel sektöre yönelik 2022 Yılı Teknik Destek Programı’nı ilan etti. Uygun faaliyet konularını kapsayacak faaliyet başına azami 100 bin lira destek verilecek program için toplam 2 milyon liralık bütçe ayrıldı.

Antalya, Burdur ve Isparta’nın stratejik gelişme alanlarında kapasite artırımını hedefleyen Teknik Destek Programı kapsamında, yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliğinden hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlanması amaçlanıyor. Dört ana öncelik konusu belirlenen Teknik Destek Programı’na, yalnızca bir öncelik seçilerek başvuru yapılabilecek.

Birinci öncelikle, “Bölgedeki Yerel Aktörlerin Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Becerilerinin Geliştirilmesi ve Proje Yazma Kapasitesinin Artırılması Amacıyla Eğitim Hizmeti” verilecek.

İkinci öncelikle, “Bölgede Ekoturizm Hizmet Kalitesinin Artırılmasına Yönelik Eğitim Hizmeti” verilecek.

Üçüncü öncelikle, “Bölgede Tıbbi ve Hoşkokulu Bitkilerden Elde Edilen Katma Değerin Artırılmasına Yönelik Eğitim Hizmeti” verilecek.

İlk üç önceliğe kamu ve özel sektörden başvurular yapılabilecek. Yalnızca işletmelerin başvuru yapabileceği dördüncü öncelik kapsamında ise “Bölgedeki İşletmelerin Rekabet Gücünü Artırmak Amacıyla Yönetim Danışmanlığı Hizmeti” sağlanacaktır.

2022 yılı boyunca açık olacak Teknik Destek Programı’nda ilk başvurular 28 Şubat’a kadar alınacak. Programa başvurular; Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim ve Aralık aylarının sonunda olmak üzere ikişer aylık dönemlerle alınmaya devam edecek. Başvurular “Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi” üzerinden yapılacak. “2022 Yılı Teknik Destek Programı” hakkında detaylı bilgi, başvuru rehberi ve eklerinin tamamı Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın internet sitesinden temin edilebilecek. Ayrıca Ajansın sosyal medya hesaplarından da duyurular takip edilebilecek.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.