Batı’dan İstanbul Sözleşmesi kışkırtması

Başta ABD olmak üzere, Batılı ülkeler Türkiye’ye yönelik İstanbul Sözleşmesi kampanyası başlattı. ABD Büyükelçiliği hesabından yapılan paylaşımda “Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını yeniden gözden geçirmesini umuyoruz” ifadelerine yer verildi.

LGBTİ örgütlenmelerine milyonlarca dolar para aktaran, büyükelçilik binalarına LGBTİ bayrağı asan ABD’nin öncülüğünde yapılan açıklamalara Almanya ve İngiltere de katıldı. Büyükelçiliklerin bu açıklaması Türkiye’nin içişlerine müdahale ve egemenliğine saygısızlık olarak yorumlandı.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ

ABD Büyükelçiliği sözleşmeden geri çekilme kararının gözden geçirilmesini talep etti.

Bugün #İstanbulSözleşmesi’nin 10. yıldönümü. Bu sözleşme, kadınlar ve kızların şiddetten uzak yaşamaları için bir dönüm noktası. Türkiye’nin çekilme kararını yeniden gözden geçirmesini umuyoruz. #İstanbulSözleşmesiYaşatır açıklamamızı buradan okuyun:

Sözleşmenin dayattığı LGBTİQ yaşam tarzı

Sözleşmenin dayattığı LGBTİQ yaşam tarzı

İNGİLTERE BÜYÜKELÇİLİĞİ

“İngiltere Büyükelçiliği’nden yapılan İngilizce açıklamada İstanbul Sözleşmesi’nin 10.yıl dönümü kutlandı. Büyükelçilik’ten yapılan açıklamada “Today, we celebrate the #IstanbulConvention’s 10th anniversary. The Istanbul Convention is the most far-reaching legal instrument to prevent & combat domestic and #genderbasedviolence. Read our statement on this day here👇”

(“Bugün İstanbul Sözleşmesi’nin 10.yıl dönümünü kutlarız. İstanbul Sözleşmesi toplumsal cinsiyete dayalı şiddeti önleyen yerli ve en geniş kapsamlı hukuki araçtır” ) ifadelerine yer verildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir