Belediye Meclisi olağan Ağustos toplantısı yapıldı

Burdur Belediye Meclisi, Başkan Ercengiz Başkanlığında Ağustos/ 2017 olağan toplantısını Yukarı Pazar’daki Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yaptı. Meclis, 16 maddeli gündemi görüştü.

Burdur Belediye Meclisi, 16 maddelik gündem çerçevesinde, Ağustos/ 2017 olağan toplantısını Başkan Ercengiz Başkanlığında Yukarı Pazar’daki Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yaptı. Başkan Ercengiz, son bir aylık faaliyetleri anlattığı kısa bir açış konuşması yaptı. Bazı gelişmelerden bahsettiği bu konuşmada, müjdeli haberler de verdi.

Önümüzdeki süreçte Milli Satranç Turnuvasının uluslararasılaştırıldığını ve 200’ün üzerinde katılımın olmasının beklendiğini, Susamlık’ta yapılması tasarlanan 5 Yıldızlı Otel için beklenen ÇED raporunun gerekmediği yönündeki raporun geldiğini, böylece otele giden süreçte önemli bir dönemecin dönüldüğünü, Susamlık tasarısının gerekliliğini kanıtlayan son olayın, geçen hafta gerçekleşen TURTYAP ziyaretinde konaklamanın Isparta yapılması olduğunu, Necatibey Mahallesi Kentsel Dönüşümde önemli bir gelişme yaşandığını ve 10 gün içinde sözleşme imzalanacağını umduğunu, Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşümünde ise sona yaklaşıldığını, projeler üzerinde çalışıldığını, 2017 içinde temelinin atılacağını sandığını beliren Başkan Ercengiz daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçti.

Bu arada tek başına ana muhalefet partisi gibi hareket eden MHP’den ihraç bağımsız Meclis üyesi Mehmet Yavuz Kaya 3 önerge verdi.

Başkan Er cengiz önergeleri okuttu.

Önergelerin içeriğini, muhtarlara faaliyet mekânı yapılması, “kokarsu” diye adlandırdığı Burdur içme suyunun içilebilir hale getirilmesi isteği ve yol ve kaldırım çalışmalarının merkezlerden kenarlara, varoşlara doğru yayılması isteği oluşturdu.

Gündem maddelerinin görüşülmesi jet hızıyla gerçekleşti. Oylamada eller emme basma tutulma gibi kalkıp indi.

Bazı cadde ve sokakların ücretli hale getirilmesiyle ilgili ilk madde, muhtemel bir adli süreç yaşanacağı  kuşkusu belirtilerek, cadde ve sokakların ücretlendirilmesindeki karmaşanın giderilmesi için komisyonun üzerinde çalışma yapması talebiyle bir sonraki ayın Meclisine ertelendi.

Şehitlerin cadde ve parklara verilmesi konusu oylanarak kabul edildi. Bu kapsamda Dargeçit’te teröristlerle çatışmada şehit düşen Burdurlu Jandarma Uzman Çavuş Hikmet Zengin’in adının NATO Parkına verilmesine karar verildi.

Mardin’de teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucu şehit düşen Özel Harekât Polisi Orhan Ayan’ın adının da bir cadde ve ya parka verilmesi talebi komisyona havale edildi.

Okullarda yapılan düğünlerde çöp konteynerlerinin temizliğinin ve naklinin epeyce külfet teşkil ettiği gerekçesiyle Okul Aile Birliklerinden düğün başına 65 lira alınmasına karar verildi.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir