Belediye, Uzayçatı’da halka aşure dağıttı

Muharrem Ayı münasebetiyle Burdur Belediyesi Uzayçatı altındaki halk pazarında yüzlerce vatandaşa çift kazan aşure dağıttı. Başkan Ercengiz, “aşure paylaşmanın, bir arada kardeşçe yaşamanın, bolluğun, bereketin bir göstergesidir. İslam dünyasının Muharrem ayını tebrik ediyorum” dedi.

Alevi ve Şii kitlelerinin oruç tuttuğu, ancak sadece Türkiye’de Anadolu Müslümanlığı’nın tarihsel bir geleneği olarak Sünni kesimlerin de aşure dağıtarak kutladığı ve kutsadığı Muharrem ayı ve aşure ritüeli münasebetiyle Uzayçatı’daki halk pazarında vatandaşa aşure dağıtan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz basına yaptığı açıklamada, “aşure birliğin, paylaşmanın, bir arada kardeşçe yaşamanın, bolluğun, bereketin bir göstergesidir” dedi.

Başkan Ercengiz şöyle konuştu:

“Aşuremizi dağıttık. Vatandaşlarımızın hayır duasını almaya çalıştık. Barış içinde bir dünyayı yaratabiliriz. Aslında işin gerçeğine bakıldığında ödenen bedeller, insanca paylaşamamanın sonucudur.”

Başkan Ercengiz sözlerine, “Türkiye başta olmak üzere tüm İslam dünyasının Muharrem ayını tebrik ediyorum” diyerek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir