Belediye’den AKP İl Başkanı Mengi için suç duyurusu

Geçen hafta Belediye Hayvan Barınağı yakınındaki bir çukurda bulunan hayvan ölüleri üzerindeki tartışmalar bütün hızıyla sürüyor. Bu kapsamda, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin, hayvan ölüleriyle Belediye’yi ilişkili gösteren ve “ikinci dönemin ilk icraatı hayvanları katletmek” şeklindeki açıklamasına Burdur Belediyesi’nden çok sert tepki geldi. Mengi’yi “müfterilik”le itham eden Belediye açıklaması, “AKP’nin yenilgiyi hazmedemediği”ni ileri sürdü.

Burdur Belediyesi Hayvan Barınağı’na yakın bir bölgede bir çukurda bulunan hayvan ölüleriyle ilgili olarak Başkan Ercengiz’in Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu’yu soruşturma için görevlendirdiği, “olayın en derin şekilde en ince ayrıntılarına kadar araştırılması konusunda özel ilgi istediği” ifade edilen açıklamada, “Burdur Belediyesi’nin kurumsal yapısını hedef alan, bugüne kadar attığı hiçbir iftirayı ispatlayamamış, bundan dolayı müfteri damgası üzerinde kalmış AKP’nin İl Başkanı Volkan Mengi”nin, son açıklamasında gene Burdur Belediyesi’nin kurumsal kimliği üzerinden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e iftiralar attığı ifade edildi.

VOLKAN MENGİ, KAMUOYUNDA ALİ ORKUN ERCENGİZ’İN TALİMATIYLA YAPILMIŞ BİR OLAY HAVASI YARATMAYA ÇALIŞIYOR

Belediye açıklamasında, Mengi’nin, “büyük bir şaşa ile koltuğuna oturan ama vaat ettiklerinin ilk günden tersini uygulamaya başlayan Ali Orkun Ercengiz’in bu uygulaması bizleri şaşırtmamıştır” ifadelerini kullanarak vatandaşın zihninde sanki bu olayın Burdur Belediyesi ve/veya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in talimatı ile gerçekleştirilmiş bir olay havası yaratmaya çalışmakta olduğu” ifade edildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 “Müfteri İl Başkanı Volkan Mengi şunu çok iyi bilmelidir ki hem Burdur Belediyesi Kurumsal yapısı hem de Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in özellikle sokak hayvanlarına gösterdiği saygı VE önem asla tartışma konusu olamaz. İftiraları ile Burdur gündeminde her daim yer eden ve iftiralarını asla ispat edemeyen AKP’nin müfteri İl Başkanı Volkan Mengi hakkında kurumsal olarak da yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla açıklaması yüzünden suç duyurusunda bulunacağımızı belirtiriz.”

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir