Emniyet teşkilatı 174 yaşında

Ülkede ve ilde çeşitli etkinliklerle bir haftadır kutlanan ve hakkında Atatürk tarafından “herkesin polisi kendi vicdanıdır, ama polis vicdanı olmayanların karşısındadır” dediği Polis teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yıldönümü kutlama programının son etkinlikleri bugün hayata geçirildi. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan polisler Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.

Çeşitli etkinliklerle bir haftadır kutlanan ve hakkında Nejat Uygur’ca “Sen bayram, Pazar bilemezsin/ Hasta olsan yatamazsın/ Çocuğun doğsa göremezsin…/ Polisim/ Bu öyle bir meslek ki/ Sen/ Ecelinle ölemezsin…” dediği Polis teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yıldönümü kutlama programının son etkinlikleri bugün hayata geçirildi. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan polisler Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.

Törende günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, “dünyadaki hızlı gelişime bağlı olarak eğitim ve teknolojik alanda sürekli kendini yenileyen Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde devletin şefkatli eli olmuş, vicdan, merhamet, doğruluk ve adaletten ayrılmamıştır. Milletle el ele gönül gönülle köprüler kurmuştur. Milletin refah ve huzuru için suç ve suçlu ile mücadele içinde olan polis teşkilatımız, 7 gün 24 saat esasına göre halkımızın hizmetindedir” dedi.

Meydandaki programın ardından küçük polisler Burdur valisi Hasan Şıldak’ı makamında ziyaret etti. Vali Şıldak, hepsini öperek kutladığı küçük polislere çeşitli hediyeler verdi. 

Tören’in ikinci bölümü Burdur emniyet Müdürlüğü’nde hazırlanan kokteyl ile devam etti. Çeşitli kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ile vatandaşların katıldığı kutlamalarda polis teşkilatının armasının bulunduğu pastayı vali Hasan Şıldak ve İl emniyet Müdürü Arif Çankal birlikte kestiler.

Program, Polis Dinlenme Tesislerinde akşam yemeği ile devam etti.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir