Belediyeler Birliği’nden Belediyemize çift ödül

Belediyelerin özgün projelerinin desteklenmesi, tanıtılması ve başarılı belediye başkanlarının teşvik edilmesi amacıyla üye belediyeler arasında Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) tarafından Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi Salonu’nda düzenlenen geleneksel 3’ncü “Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması” ödül töreni geçenlerde yapıldı. Yarışmaya 2 projeyle katılan Burdur Belediyesi’ne 2 ödül birden verildi. Başkan Ercengiz aldığı ödüller hakkında Kıvılcım’a konuştu. “Çok onur verici bir durum” dedi.

Toplumsal ve kent içi estetik projeleriyle göz dolduran Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, başarılı icraatlarının karşılığını ödül olarak da alıyor. Bu kapsamda Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) tarafından geçen yılın sonlarında üçüncüsü düzenlenen geleneksel “Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması”nda 2 projesi de ödül aldı.

Çevre Koruma, Peyzaj, Plan, Tasarım ve Uygulamaları Projeleri kategorisinde, “Burdur Belediyesi Sürdürülebilir Bir Yaşam İçin Çevre Eğitim Merkezi” projesi birincilik ödülünü; Altyapı Çalışmaları kategorisinde “Burdur Kenti Yağmur Suyu Drenaj” projesi ikincilik ödülünü kazandı. Başkan Ercengiz 1’incilik ödülünü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den, 2’ncilik ödülünü ise Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’ten aldı.

ÇOK ONUR VERİCİ BİR GELİŞME

Kendileri için “çok onur verici bir durum” olduğunu vurgulayan Başkan Ercengiz, “bilinçli bir kent kültürü oluşturma adına yaptığımız çalışmaların bir yerlerde dikkat çekmesi çok önemlidir” diye konuştu.

Başkan Ercengiz, konuşmasının devamında şunları söyledi:

EMEĞİ ÖN PLANA ÇIKARAN,

HİZMET ALIMI YAPMAYAN, BELEDİYE’NİN ÖZ

KAYNAKLARIYLA KAVRULAN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

“Biz emeği ön plana çıkartan, kendi olanaklarıyla mümkün olduğu kadar hizmet satın almayı bir kenara bırakarak, Burdur Belediyesi’nin gücünü artırarak kendi işini kendi yapan bir belediye olmasını sağlamaya çalışacağımızı söylemiştik. Yaptığımız Hizmet Kampüsü, altyapı-üstyapı çalışmaları, park ve bahçeler çalışmaları gibi faaliyetler tamamen Belediye’nin kendi imkânlarıyla yapıldı. O yüzden de ayrı bir kıvancı, ayrı bir sevinci yaşadığımı ifade etmek istiyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir